Toshiba Satellite A75-A206 i biały ekran

Mam problem z laptopem Toshiba Satellite A75-A206. Kilka dni temu w czasie pracy ekran zrobił się całkowicie biały. Po zrestartowaniu wszystko wróciło do normy i komputer działał normalnie. Teraz biały ekran świeci się już cały czas od momentu naciśnięcia przycisku zasilania.

Przy starcie komputer nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków a system chyba działa normalnie bo po chwili od włączenia słychać dźwięk uruchamianego windowsa i logowanie komunikatora internetowego. Ekran świeci stale na biało, nie występują żadne anomalie (pasy, drgania itp) nawet podczas ruszania ekranem.

Nie mam obecnie możliwości podłączenia laptopa do zewnętrznego monitora a wyjście S-Video nie daje sygnału.

Znalazłem w internecie kilka podobnych przypadków ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

Zna ktoś może jakąś stronę gdzie pokazane jest jak rozebrać takiego laptopa i sprawdzić taśmy, kable przy matrycy?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

I jeszcze jedno pytanie: czy gdyby awarii uległa karta graficzna komputer uruchamiałby się tak jak opisałem?

padła matryca lub elementy łączeniowe tudzież inwerter.

Udało mi się rozwiązać mój problem. Na szczęście okazało się, że nic się nie popsuło. Prawdopodobnie obluzowała się wtyczka w inwerterze.

Pokażę co i jak zrobiłem to następni będą mieli łatwiej. Możliwe, że takie usterki w innych modelach laptopów da się podobnie usunąć.

  1. Zdejmujemy gumowe zaślepki u dołu obudowy ekranu i odkręcamy znajdujące się pod nimi śrubki.

img4236sj4.th.jpg

  1. Delikatnie odchylamy dolne rogi obudowy i stopniowo zwalniamy zatrzaski kierując się w górę obudowy

img4216zl3.th.jpg

3.Po odchyleniu obudowy widać inwerter i wtyczki po obydwu jego stronach. U mnie prawa była poluzowana.

inwertorka8.th.jpg

  1. Okazało się, że u mnie obluzowana była jedna wtyczka oraz jeden z przewodów wypadł ze swojego miejsca i w dwóch miejscach ma przetartą izolację.

przewod2dt7.th.jpgprzewodih1.th.jpg

  1. Poprawiłem wtyczki, ułożyłem przewód na swoim miejscu i wszystko zaczęło działać. W sumie to nic takiego nie zrobiłem. Ma może ktoś jakiś pomysł jak zabezpieczyć ten przewód na przyszłość, żeby nie wypadał ze swojego miejsca i się dalej nie przecierał?

przewod3cr3.th.jpg

przymocuj taśmą klejącą.

A wcześniej taśmą izolacyjną owinąć.

Witam

mam podobny problem tylko nie wiem jak dostać się do połączanie płyty z matrycą w moim kompie Asus G53JW ma ktoś taki komp i wie jak to zrobić?

http://lmgtfy.com/?q=Asus+G53JW+service+manual

Ja po jakimś czasie wymieniłem taśmę łączącą matrycę z inwerterem i już grubo ponad rok działa i nic się złego nie dzieje.

Ogólnie mój Satellite A75 to bardzo udany model, jest używany od 6 lat i poza tą nieszczęśliwą taśmą cały czas działa i ma się dobrze.