Toshiba Satellite L300-1A8, system włącza się ponad 2 minuty

Zastanawia mnie fakt długiego startu na laptopie Toshiba Satellite L300-1A8, trwa dobrze ponad dwie minuty. Ostatnio miałam do czynienia z dwoma takimi laptopami, zakupionymi przez znajomych i mimo wyłączenia z autostartu różnych dodatków producenta, w tym Toshiba Tempro, nic się nie zmieniło na lepsze.

Może ktoś używa takiego laptopa i mógłby mi pomóc. Chodzi chyba głównie o autostart, co można tam bezpiecznie wyłączyć? - być może coś opuściłam.

Nie wiem też, czy włączenie dwóch procesorów do bootowania coś poprawi?

Ja miałem podobny problem na ASUSie z Vistą. Okazało się że system uruchamiał sie koszmarnie długo z powodu zainstalowanego pakietu Norton AntiVirus. Kiedy go wyrzuciłem i postawiłem Avast! system ładuje się błyskawicznie. Może właśnie o to chodzi…

Nie było Nortona, tylko McAfee, już dawno odinstalowany, bo skończył się okres testowy. Na jednym jest Avira, na drugim AVG Anti-Virus Free Edition 8.0.233a1415 PL, bo koleżanka program wolała w j. polskim. Mulą obydwa laptopy niemiłosiernie przy starcie.

Podaj specyfikację lapcia i co masz w autostarcie

Zobacz też co najbardziej obiąża lapcia zaraz po starcie w Menadżerze Zadań

za dużo programów uruchamia się ze startem systemu

Daj screen z Menedżera zadań. Któryś z proseców może powodować opóznienienie w uruchamianiu. Jednym z takich procesów jest Toshiba flash cards (TCrdmain.exe/ Tfcrst.exe).