Toshiba [ z salonu czy sklepu RTV AGD ]

Chce Was zapytać o jedno czy lepiej kupywać laptopa w sklepie komputerowym czy można też w sklepie typu Euro rtv agd ?? różnią się jakoś jakością czy nie? . Bo w owym euro jest promocja o 500zł tańszy laptop

w euro

Toshiba Satellite L300-2C4

CENA 1990 zł kosztował ( przed promocją ) 2 499 zł

w salonie komputerowym

Toshiba L300-2C5

Cena 2492 zł

Toshiba L300-2C7

Cena 2488 zł

Toshiba L300-257

Cena 2497 zl

laptop tylko do neta jest mi potrzebny www,gg , email

warto kupić ten w promocji czy lepiej dołożyć i brać w salonie komputerowym ??

proszę o poradę z góry dzięki . Proszę o szybką odpowiedź ponieważ jeśli lepiej kupić w tej promocji to chce go kupić jutro .

Aifam , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wydaje mi się, ze bez znaczenia gdzie kupisz. Komputer serwisowany jest przez autoryzowane serwisy Toshiby tak więc nie jest istotny sklep zakupu ale dowód zakupu. Chyba, że w razie awarii planujesz korzystać z odpowiedzialności sprzedawcy a nie gwarancji producenta, wtedy polecam kupować w mniejszych ale sprawdzonych sklepach. Co do jakości to myślę, że Toshiba nie robi komputerów gorszej jakości dla jednych sklepów a lepszej jakości dla drugich sklepów, bo to by tylko źle świadczyło o całej Toshibie. Natomiast promocja może być z różnych powodów. Najlepiej dokładnie sprawdź ofertę bo może się okazać, że to komputery powystawowe albo coś jeszcze innego. Jeśli nówki nie śmigane to ja bym brał tam gdzie taniej.

No właśnie ciekawe to jest… . dziś zajdę i zapytam czy to nie są jakieś powystawowe laptopy… a może coś jeszcze zapytać tych ze sklepu ?? .

Z “promocjami” trzeba uważać. Czasem coś się naprawdę taniej kupi (np. importer czy sklep próbują się pozbyć zapasów magazynowych), czasem wychodzi drożej niż gdzie indziej :stuck_out_tongue:

Podam przykład - kilka dni temu kupiłem w sklepie komputerowym dysk 1TB Samsunga za 300zł. Poszedłem do MediaMarkt i zobaczyłem identyczny, tyle że za 600zł :smiley:

Kiedy reklamują się, że “sprzedają bez VAT-u”, to na wiele produktów dzień wcześniej podnoszą ceny i wychodzi niemal to samo.

Windows XP Home kosztuje w marketach 400zł, gdzie indziej 350zł.

Szynka w Selgrosie kosztuje 25zł/kg, w M1 identyczna 39zł/kg.

Tak wygląda “taniość” supermarketów. Kiedy wchodzą na rynek lokalny, zaniżają ceny by zniszczyć konkurencję i przyzwyczaić ludzi, później podnoszą. A z elektroniką niemal nigdy nie są tańsze, u nich 40% marży na towary “w promocji” to norma.

Natomiast pogłoski o gorszej jakości produktów z supermarketu wynikają z polityki niektórych producentów “no name”, stosują podzespoły najgorszej jakości, byleby cena była niska. Markowi raczej nie produkują gorszych dla supermarketów.

Zgadzam się, z promocjami jest różnie ale w euro rtv agd nie powinno być żadnych przekrętów. Polecam jeszcze zobaczyć ceny tego sprzętu w porównywarkach typu ceneo, bo często się zdarza, że to co niby jest w super promocji w sklepach typu Euro czy Media Markt, może być jeszcze tańsze przy zakupie przez internet. Ja sam widziałem kiedyś na tym samym sprzęcie prawie 800 zł różnicy pomiędzy ofertami z ceneo a media markt.

Aifam ogólnie dowiedz się czy sprzęt jest nówka nie śmigany i to tyle.

Odnośnie promocji uważam, że teraz będzie ich sporo. Już widać sporo reklam w TV, które zachęcają nas do zakupu laptopów. W końcu wielkimi krokami zbliża się premiera windows 7 i prawdę mówiąc nikt logicznie myślący nie kupi laptopa z vistą skoro może kupić z w7 tym bardziej, że vista jest powszechnie uważana za niezbyt udany system. Tak więc jakoś wyprzedać kompy z vistą trzeba. Niby jest program darmowej aktualizacji ale to tylko teoria. W praktyce trzeba zapłacić za nośnik, przesyłkę i tak zwane koszty obsługi a po tym wszystkim jak po miesiącu dojdzie do nas w7 to samemu trzeba bawić się w jego instalację bądź aktualizację z visty. Gdzieś czytałem, że w przypadku HP te tak zwane koszty obsługi mogą przekroczyć 100 zł. No i za 100 zł mamy darmową aktualizację :smiley: dla mnie jest to bez sensu, wolałbym poczekać na w7 i wtedy kupić komputer.

Aifam jeśli potrzebujesz prędko komputer to kup go, przecież tragedii nie będzie, ale jeśli Ci się nie spieszy to ja polecam Ci poczekać na komputery z w7 a promocje prędzej czy później i tak będą.