Totalna zacinka kompa podczas przesyłania plików

witam. mam mały problem. gdy przesyłam coś z kompa np. piosenkę przez program na androidzie (w tel go włączam, w google chrome odpalam stronę 'http://192.168.1.45:1234/mnt/sdcard") i wysyłam pliki przez wi-fi, to jak wybiorę już tą piosenkę do wrzucenia to albo wysyła się 1/2 sekundę lub od razu zacina się komp, nie da się nic zrobić nawet myszką nie da ruszyć, najczęściej w słuchawkach mam takie jakby “trrrrrrrrrrrrrrrrr” i muszę zrobić reseta. ten problem występuje od pewnego czasu. nie dawno miałem instalowane windowsa 7 od nowa i przez jakiś pierwszy miesiąc miałem spokój. wysyłałem pliki przez wi-fi na tel i nagle znów to się zaczęlo. na poprzednim windowsie tez miałem ten kłopot.

logi miałem sprawdzane, są czyste.

posiadam router zte zxv10 w 300.

proszę o pomoc.

Co to za program? Plik przesyłasz z komputera na telefon czy odwrotnie?

wifi file transfer. inne też próbowałem i to samo.

z komputera na telefon.

Jak przesyłasz coś z komputera na komputer, to problem też występuje?

nie. tylko z komputera na telefon.

Osobiście nie mam pojęcia co może być przyczyną, może telefon nie daje rady odbierać plików i transmisja się zawiesza. Spróbuj ustawić inny port, na początek spróbuj przesłać pliki mniejszej wagi, np. plik tekstowy, jakąś niewielką grafikę. Sprawdź jeszcze logi w routerze.

logi miałem sprawdzane, są czyste.

pliki nawet tekstowe (kilka kb) gdy chcę przesłać to zacina.

inny port nic nie dał. może coś z routerem?

Noż przecież pisałem, żebyś sprawdził logi w routerze. Jakie logi miałeś sprawdzane? OTL? Bo nie napisałeś nawet o jakiego logi chodzi. Co to jest za telefon (producent, dokładny model i dokładna wersja systemu zainstalowanego w tym telefonie)? Sprawdzałeś na innej przeglądarce czy problem występuje?

logi otl mialem sprawdzane.

telefon to xperia neo v. a co do systemu to roznie (ics 4.0.4, gb 2.3 oraz jb 4.1.1 - na tych wszystkich ten problem wystepuje), bo czesto zmieniam costum romy.

probowalem wlasnie teraz na innej i to samo.

Problem jest dość nietypowy, a na innym komputerze tez występują takie problemy?

na innym nie testowałem. później spróbuje na laptopie.

dziś się troszkę bawiłem w wysyłanie plików i pliki tekstowy, które mają kilka kilobajtów to da rade wysłać,ale plik 2 mb już nie.

Dlatego właśnie trzeba znaleźć słabe ogniwo, tj. przyczynę problemu, bo wygląda to tak, jakby któreś z urządzeń nie dawało rady, albo router, albo laptop, albo telefon.