Totalne zawieszenie komputera

Witam, Mam straszny problem ze swoim kompem a mianowice przy każdym włączaniu po 2 do 5 min pracy mój komp po prostu się zawiesza i nie da sie nic zrobic po prostu nic tylko reset, który i tak nic nie daje bo znów po paru minutach komp siada. Nie mam pojęcia co może byc przyczyną, Aha zrobiłem “odchudzenie kompa” ale to również nie pomogło. Bardzo prosiłbym o pomoc. Poniżej załączam dodatkowe info o moim kompie.

Komputer:

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 2

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Nazwa komputera XxX

Nazwa użytkownika XxX

Płyta główna:

Typ procesora AMD Duron, 700 MHz (7 x 100)

Nazwa płyty głównej ECS K7S5A Pro (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej SiS 735

Pamięć fizyczna 128 MB (PC2100 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (01/20/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (Microsoft Corporation) (32 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA RIVA TNT2 M64

Monitor Hyundai DeluxScan 5870B (84313095)

Multimedia:

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device

Magazyn:

Kontroler IDE Kontroler SiS PCI IDE

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny ST340014A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N

Status dysków SMART OK

Partycje:

C: (NTFS) 14998 MB (8187 MB wolne)

D: (FAT32) 23152 MB (20353 MB wolne)

Rozmiar całkowity 37.3 GB (27.9 GB wolne)

Urządzenia wejściowe:

Klawiatura Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2

Mysz A4Tech PS/2 Port Mouse

Sieć:

Karta sieciowa WAN (PPP/SLIP) Interface (213.77.59.64)

Urządzenia zewnętrzne:

Drukarka Lexmark X1100 Series

Drukarka Microsoft Office Document Image Writer

Kontroler USB1 SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller

Kontroler USB1 SiS 7001 PCI-USB Open Host Controller

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB1 VIA VT83C572 PCI-USB Controller

Kontroler USB2 VIA USB 2.0 Enhanced Host Controller

Urządzenie USB Lexmark X1100 Series

Urządzenie USB Rodzajowy koncentrator USB

Urządzenie USB Uniwersalna drukarka USB

Witam.

Od jakiego czasu to sie dzieje? Może coś zainstalowałes? Spróbuj przywracania systemu dostępnego w “centrum pomocy”.

Pozdrawiam TheRamzes

Wiesz co, to sie zaczęło kilka miesięcy temu ale nie wiem kiedy dokładnie. To było tak że najpierw komp sie zawiesił 1 raz max 2, potem stopniowo coraz więcej i teraz już co pare minut sie zawiesza.

az sie rzuca na usta…

  1. wyczysc radiator na procu, dla swietego spokoju, zmien paste - na jakiegos zalmana lub co tam, w najblizszym sklepie dostaniesz :slight_smile:

  2. wentyl tez,

  3. caly komp, wlacznie z zasilaczem - na tej samej zasadzie,

4, doloz jakies wentylatory na 5v, na przod i tyl budy - o ile nie masz :slight_smile: - mozna podlaczyc pod plyte, jesli ma mozliwosc i sterowac softem typu speedfan

Spoko to brzmi ale wiesz nic z tego nie rozumiem :o Po prostu żadnego z tych punktow nie kapuje :? Można jakoś “prościej”. Wiesz musiałbys opisac krok po kroku co mam robic bo zielony jestem

Chodzi o to żebyś posprzątał w środku (fizycznie) z kurzu

krok1. srubokret i odkurzacz z cienka i miekka koncowka, ew. paste termiczna, jesli bedziesz czyscic proca i karte graficzna

krok2. rozkrecasz bude i wyciagasz wszystko ze srodka - zasilacz, wentylatory itp.

krok3. delikatnie odkurzasz - uwaga na elementy plyty glownej - bude w srodku i zasilacz - czasem wystarczy przedmuchac, choc lepiej rozebrac i porzadnie wyczyscic, zwlaszcza wentyl

krok4. majac wszystko na stole mozesz podlaczyc na pajaka i sprawdzic, czy bedzie chodzic… powinno :slight_smile:

krok5. jesli wszystko odpalilo, to teraz mozna juz tylko wyczyscic stara paste z proca, mostka polnocnego ( o ile posiada chlodzenie) i karty graficznej - pewnie ma tylko radiator i kawal gluta pod nim - jesli radiator nie chce zejsc sam, to podgrzej proca jakims programem, wylacz kompa i od razu sciagaj na cieplo - nie rwij, tylko pokrec nim lekko i probuj zsunac go z proca,

krok6. po wyczyszczeniu starej pasty - tu mozna uzyc spirytusu (nie wiecej jak 15%) i wacikow, jak pasta w konsystencji gumy, to mozna posilkowac sie patyczkiem - proca poloz na kawalku styropianu lub sztywnej gabki, zeby nozek nie pokrzywic w trakcie czyszczenia… na czysty proc nakladasz cienka warstwe pasty - wiecej na srodku, mniej na bokach i niemalze wcale na kantach - w ciagu 2/3 dni pasta powinna sie wygrzac i rozplynac po calym procu - uwaga, za duzo pasty grozi zalaniem kompa :slight_smile:

krok7. po upewnieniu sie ze wszystko chodzi i jest wlasciwie zamocowane - pakujesz z powrotem du budy i cieszysz sie ‘nowym’ starym kompem… przez nastepne pol roku :stuck_out_tongue: