Totalny crash xp!

witam!

mam problem z xp home editiom pl:

nie widze tu takiego opisanego po pierwsze, a ploega to na tym, że:

  • w trakcie dzialania komutera nagle zwariowal i zrobila sie ciemnośc, pojawił sie komunikat o braku lub blędzie w win\sys32\config (cos takiego) i zeby naprawic system poprzez wlozenie dysku instlacyjnego, w ciśniecie R itd.

  • wkladam dysk(po zmianie kolejnosci bootowania), rusza instalator, ladują się pliki ale konczy to sie po tym ładowaniu plików instalacyjnych albo wyskoczeniem czarnego ektranu z migającym kursorem albo nibieskim ekranem o błędzie pliku ndfs.sys albo braku pamięci

  • także brak mozliwości uruchomienia instalatora i jego narzędzi naprawy, system sie chce ładować z twardziela (czarność i tyle), nie reaguje na wybieranie trybu awaryjnego, itp. pozycji po wciśnięciu F8;

dodam, że xp był zainstalowany zaledwie kilka dni temu na czysciutkim dysku;

nie wiem co jest…

POMÓŻCIE …

JA CHYBA SPALĘ TEN M******t… !!

STRACIŁEM KOMPA

z góry dzięki za pomoc

KRISS

To nie jest plik ndfs.sys tylko ntfs.sys

Czy robiłeś naprawę tak jak jest poniżej opisane:

Możesz również przekopiować ten plik z płyty pod DOS’em. Możesz uruchomić komputer z dyskietki startowej jakiejkolwiek i to zrobić. Do tej pory używam dyskietki do WIN95. Sprawdza się w każdych warunkach.

Pozdrawiam 8)

dzieki za podpowiedź;

ale ja w ogóle nie dochodzę (nie chce samo dojść raczaj) do tego ekranu startowego;

własnie próbowalem uruchomić z dyskietek startowych do xp (6sztuk) ale po włożeniu tej 6 -tej jet tylko “please wait” i tyle…

z nowości to jeszcze wyświeltliło się w trakcie ładowania instalatora coś o ACPI_Driver_Internal i

STOP: 0X00000A3 (0X000 …)

CZY COŚ TO WYJASNIA COŚ Z MOIM PROBLEMEM?

POMOCY PLEASE…

jakie to będą komendy? DOS mi jest juz obcy…

a nie prościej komenda format c: jeśli nie masz tam waznych danych to tak bedzie najszybciej i pewniej :smiley: :smiley: :smiley:

Spróbuj uruchomić DOS z dyskietki startowej od innego Windows-a…

np. 95, 98 … powinno poskutkować… Te 6 dyskietek z XP… to kulawe rozwiązanie… Ja osobiście do wszelkich operacji używam dyskietki z MS DOS z Windy 98 i skutek 100 procentowy…

POZDROWIONKA