Totem, Mplayer - nie czytają prawidłowo filmów DVD

Zainstalowałem wszystkie kodeki, także te do odczytywania filmów DVD, ale nie mogę normalnie odtworzyć filmu. Gdy włączam poszczególne jego części, działa, ale bez napisów. Czytałem już wiele na ten temat, szukałem w googlach i nic nie pomogło.

z jakiego programu korzystasz?

Filmu dvd nie można otwierać klikając w poszczególne jego części wtedy nie będzie nigdy napisów ;]

Film otwierasz otwierając plik: VIDEO_TS.IFO na ogół jest drugi od góry ;] otwierasz go np programem power dvd i tyle nie są potrzebne żadne kodeki itp…

Tylko poszczególne części działają. Próbowałem, lecz bezskutecznie. Wyskakuje błąd. Używałem Gxine, Mplayer, Totem… jutro zobaczę, czy inne filmy tak samo, jeśli uda mi się jakiś znaleźć, albo ewentualnie czy na windowsie (wiem, blee :P) działa.

W Totemie masz opcję Odtwarzanie płyty jak wykryje DVD w napędzie, inne programy podobnie.

A tak:

Smplayer, Otwórz, DVD z napędu

Probowaleś?

do filmów dvd stare, sprawdzone i doskonałe kaffeine polecam ;] ile to ja już na nim filmów i koncertów obejrzałem… ;] jest to typowy i pewny odtwarzacz do filmów dvd ;] choć można odtwarzać i muzykę ;p i avi ;] będzie działało menu i napisy na 100 %

Szukałem i nie znalazłem w Totemie takiej funkcji.

Próbowałem. Wyświetla mi komunikat o błędzie:

“No stream found to handle url dvd://1”

EDIT:

w Kaffeine też nie działa.

podczas pierwszego uruchamiania kaffeine informuje czego brakuje… najprawdopodobniej pakietów libdvd… a jakie masz distro?

Mam Ubuntu 8.10, a pakiety libdvd doinstalowałem już wcześniej i aktywowałem.

zainstaluj: libdvdnav4 i libdvdread3 ;]

Może nie ustawiłeś napędu w smplayerze?

Mam zainstalowane.

Co masz na myśli? Jak to zrobić?

Gdy odtwarzam inny film, też DVD w Totemie pokazuje mi się komunikat:

"Totem nie może odtworzyć tego nośnika (DVD), mimo że w systemie obecna jest odpowiednia wtyczka.

Proszę sprawdzić, czy płyta znajduje się w napędzie i czy napęd jest prawidłowo skonfigurowany."

Na Windowsie ten drugi film działa normalnie.

Wejdź w konfigurację smplayera… jest dosyć intuicyjna.

Sax , ale mi chodzi o kaffeine… spróbuj z kaffeine… na 100% pójdzie jak masz kodeki i libdvd… wiem bo sam używam…

Do niektórych płyt dvd będzie ci jeszcze potrzebny pakiet libdvdcss.

Zainstaluj vlc, dzięki niemu będziesz mógł odtwarzać płyty dvd z menu. Robisz potem Plik, otwórz płytę dvd, ewentualnie na dole zaznacz odpoiedni napęd np. /dev/dvd i open.

Na Kaffeine nie działał. Miałem zainstalowane wszystkie kodeki, chyba wszystko co miało w nazwie dvd :stuck_out_tongue:

W końcu ryszył na SMPlayerze, ale nie muszę uruchamiać filmy przez otwórz>dvd z położenia. Gdy próbuję otworzyć przez “DVD z napędu” nic się nie wyświetla, mimo że mam skonfigurowane napędy w preferencjach. Mimo wszystko w końcu działa i dzięki za pomoc :wink:

Ale na 100% masz źle podane te ścieżki do napędów :slight_smile:

Hehe… Faktycznie :stuck_out_tongue: SMPlayer zaproponował mi ścieżkę do folderu /dev/ a prawidłowo powinno być do /media/. Teraz już działa :wink: a byłem pewien, że mam dobrze. :stuck_out_tongue: