Totem nie wykrywa menu DVD

Po aktualizacji systemu na wersję 8.04 przestał mi działać dźwięk w moim ulubionym xine-ui( :frowning: ). Próbowałem Kaffeine i Gxine, SMPlayera, jednak w żadnym z nich nie działał dźwięk. Jedynie Totem radzi sobie z nowym serwerem dźwięku. Mój problem polega na tym, że niezależnie od tego jaki krążek DVD odtworzę Totemem to nigdy nie zostanie wykryte menu takiej płytki, a opcja wyboru napisów, lub ścieżki dźwiękowej nie działa. Jeśli nie ma wyjścia z tej sytuacji, to proszę, aby ktoś dał mi namiary na łatwego w obsłudze playera, w którym będzie mi działał dźwięk - oby to tylko nie był MPlayer!

Pozdrawiam serdzecznie

Zmień w innym odtwarzaczu (w tych co nie działa dźwięk) wtyczkę wyjciową na alse, pewnie jest wybrana pulseaudio.

Zrobiłem tak jak mówiłeś. Dźwięku jak nie było, tak nie ma.

hmmm, nie wiem jak Ubuntu ma skonfigurowane to pulseaudio, ale ja u siebie (nie Ubuntu) mam tak że jak aplikacja nie działa z pulseaudio to wybieram alse i jest ok.

Spróbuj najpierw uruchomić jeszcze raz komputer (po ustawieniu w SMplayerze, wyjścia na alsę), jak nie będzie działało to pokaż wynik polecenia:

cat /etc/asound.conf

Zrestartowanie komputera nic nie dało, nadal to samo. Co do tego polecenia w terminalu… Może to brzmi dziwnie, lecz na moim dysku nie ma takiego pliku

cat: /etc/asound.conf: No such file or directory

To spróbuj go utworzyć i dać do niego takie coś:

pcm.pulse {

	type pulse

}


ctl.pulse {

	type pulse

}

Utworzysz i zedytujesz komendą

sudo gedit /etc/asound.conf

Po tym restart alsy +pulseaudio albo restart kompa.

co do dvd… dźwięk jeżeli w totemie dalej masz to nic nie mieszaj w ustawieniach!!

Co do totema to zainstaluj poprostu wersje totema z silnikiem xine - …

xine bardzo dobrze radzi sobie z dvd wiem bo sam używam

Niestety totem xine też ma problemy z filmami dvd video (przynajmniej u mnie).

Proponuję kaffeine lub mplayer lub próbować rad matiit

@matiit

Thx!! Jest twoim dożywotnim dłużnikiem :D. Dźwięk śmiga, aż miło. I ustały dodatkowo moje problemy ze Skype i dźwiękiem w ekranie logowania. Dziiiiiiiiiiiięęęęęęęęęęęęęęękuję !!

Utworzenie tego pliku może pomóc jeśli rzeczywiście jest to wina pulseaudio. Warto jeszcze sprawdzić np. alsamixer.

W każdym razie utworzenie tego pliku nie zaszkodzi. Jak zobaczysz po reboocie nie będzie w ogóle dźwięku, możesz usunąć plik.

Edit, no super, cieszę się :slight_smile: