Touchpad w Dell Vostro 3750


(lith) #1

Od kilku dni mam Della Vostro 3750. Jako, że Dell się ceni to myślałem, że to co dostanę będzie ze szczegółami dorobione... jednak jest kilka problemów. Jedna z rzeczy, które mnie w sumie nieco wkurzza to touchpad, który tak jakby nie reaguje przy samym prawym i lewym brzegu. Tak jakby wykrywa ruch dopiero 0,5 cm od prawej i 0,5 cm od lewej krawędzi... w poprzednich laptopach nie miałem z tym problemu. Dzwoniłem do nich, ale przez 20 min nie byłem w stanie wytłumaczyć o co mi chodzi i póki co skończyło się na tym, że mam przeinstalować sterowniki, które już z resztą przeinstalowywałem kilka razy... raczej, że od tego zacząłem. W sumie to byłem przekonany, że tak nie powinno być... dopóki ostatnio nie używałem laptopa koleżanki... u której na Asusie jest dokładnie to samo... i teraz takie pytanie- czy niektóre modele tak mają? Jak dla mnie bez sensu, tym bardziej, że u góry i na dole reaguje od samej krawędzi. Jak dla mnie jest to uciążliwe, bo tak jak przewijam strony przy prawej krawędzi to zawsze jako punkt odniesienia traktowałem brzeg touchpada... a tak muszę albo większą część palca przykładać, albo przewijać w miejscu gdzie już nie dotykam prawej krawędzi... dla mnie niewygodne. Też macie tak? W jakich modelach?

Pewnie tak i tak ze względu na inne niedoróby będę korzystał z gwarancji, ale chciałbym po prostu wiedzieć, czy ta płytka jest zepsuta, rzeczywiście coś może być z oprogramowaniem, czy ten typ tak ma.


(igrek) #2

W moim leciwym już lapku (Aristo prestige 700) mam dokładnie tak samo. Górę łapie ok a boki tak jak opisujesz


(Woytek23) #3

Mam Della Vostro 3450 i u mnie też występuje takie zjawisko jak opisałeś. Nie wydaję mi się więc, żeby była to kwestia oprogramowania, bądź wadliwego touchpada. Stawiałbym bardziej na to, że "ten typ tak ma".


(lith) #4

Heh... to z jednej strony dobrze, bo znaczy, że mój nie jest zepsuty :P... ale z drugiej to widzę, że muszę się już zacząć do tego przyzwyczajać.... kto to wymyślił #-o