Touchpad w Dell Vostro 3750

Od kilku dni mam Della Vostro 3750. Jako, że Dell się ceni to myślałem, że to co dostanę będzie ze szczegółami dorobione… jednak jest kilka problemów. Jedna z rzeczy, które mnie w sumie nieco wkurzza to touchpad, który tak jakby nie reaguje przy samym prawym i lewym brzegu. Tak jakby wykrywa ruch dopiero 0,5 cm od prawej i 0,5 cm od lewej krawędzi… w poprzednich laptopach nie miałem z tym problemu. Dzwoniłem do nich, ale przez 20 min nie byłem w stanie wytłumaczyć o co mi chodzi i póki co skończyło się na tym, że mam przeinstalować sterowniki, które już z resztą przeinstalowywałem kilka razy… raczej, że od tego zacząłem. W sumie to byłem przekonany, że tak nie powinno być… dopóki ostatnio nie używałem laptopa koleżanki… u której na Asusie jest dokładnie to samo… i teraz takie pytanie- czy niektóre modele tak mają? Jak dla mnie bez sensu, tym bardziej, że u góry i na dole reaguje od samej krawędzi. Jak dla mnie jest to uciążliwe, bo tak jak przewijam strony przy prawej krawędzi to zawsze jako punkt odniesienia traktowałem brzeg touchpada… a tak muszę albo większą część palca przykładać, albo przewijać w miejscu gdzie już nie dotykam prawej krawędzi… dla mnie niewygodne. Też macie tak? W jakich modelach?

Pewnie tak i tak ze względu na inne niedoróby będę korzystał z gwarancji, ale chciałbym po prostu wiedzieć, czy ta płytka jest zepsuta, rzeczywiście coś może być z oprogramowaniem, czy ten typ tak ma.

W moim leciwym już lapku (Aristo prestige 700) mam dokładnie tak samo. Górę łapie ok a boki tak jak opisujesz

Mam Della Vostro 3450 i u mnie też występuje takie zjawisko jak opisałeś. Nie wydaję mi się więc, żeby była to kwestia oprogramowania, bądź wadliwego touchpada. Stawiałbym bardziej na to, że “ten typ tak ma”.

Heh… to z jednej strony dobrze, bo znaczy, że mój nie jest zepsuty :P… ale z drugiej to widzę, że muszę się już zacząć do tego przyzwyczajać… kto to wymyślił #-o