Toyota Corolla 2002-2007jakie opony

Witam wszystkich komputerowców :slight_smile:

Szukam dobrych opon letnich do mojej corolli z 2003 r.

Wszystkich, którzy mają takie autko proszę o info jakie opony mają i czy polecają zależy mi również na rozmiarze.

W tej chwili mam zimówki 195/60 R15 i zastanawiam się czy mogę kupić 185/60 (65) R15 czy zostać przy 195.

Fani toyoty poradzcie :slight_smile:

możesz kupić węższe ale zimowe ;] na lato lepiej szersze gumki ! 195 optymalne do autka tej klasy .

ja u siebie w astrze 2 mam fulda carrat progresso 195/60/15 i przyznam że sprawują się ok . mają również bardzo dobre opinie !

w zeszłym roku jeździłem na bridgestone turanza er300 205/45/16 gumki … super ! trzymają na zakrętach jak przyklejone !

ale z racji tego że w przeciągu 6 miesięcy rozwaliłenm dwie oponki na wałbrzyskich drogach zdecydowałem się na 15 :?

opony kupiłem na opony.com są tam też opinie klijentów polecam sobie poczytać :slight_smile:

na twoje pytanie ciężko też coś jednoznacznie opowiedzieć bo nie napisałeś ile chcesz wydać .

swoją drogą dośc późno zdecydowałeś się zmienić gumki zimowe :stuck_out_tongue:

corolle mam dopiero tydzień i dlatego zmiana na letnie tak późno :slight_smile:

czyli brac 195/60 R15 czy ew. 195/ 65 R15

to już chyba mała różnica :slight_smile:

ps. akurat 195/65 jest tańsza o 12 zł :slight_smile:

lepiej brać o profilu 60 profil 65 może obcierać aczkolwiek nie musi najlepiej jak byś zapytał na jakimś forum toyoty.

pozatym większy lub mniejszy profil (przy tej samej szerokości )od fabrycznego powoduje przekłamywania prędkościomierza.

oraz jeżeli koło będzie większe to zawsze troszkę osiągi się pogorszą :slight_smile:

fabrycznie miały profil 60 więc taki będzie odpowiedni (R15)