Toższamość w Outlook Expres

Nie mogę przełączyć nowej toższamości w Outlooku Expres! Why???

Często tak jest … jeśli nie aktualizujesz Windowsa (w tym Outlook Express) na bieżąco !!

Ja miałem jeszcze gorszą sytuację: często przełączając tożsamość program nie pytał o hasło do nowej tożsamości i automatycznie przełączał tożsamość (bez hasła) co powodowało, że moje e-maile dopisywały sie w skrzynce drugiej tożsamości (dopiero otwartej) i odwrotnie - jak ja chciałem się zalogować do mojej tożsamości to program nie pytał o moje hasło tylko automatycznie przełączał na moją tożsamość (bez hasła), wtedy cudze e-maile (tzn. tej osoby co się przede mną logowała na swoją tożsamośc) pojawiały sie w mojej tożsamości; albo co gorsze zamiast mojej tożsamości otwierał cudzą (bez konieczności podania hasła) mimo że w login wybrałem moją tożsamość i podałem moje hasło.

Doszło w końcu do tego (wiele razy), że moje maile pojawiły się w cudzej tożsamości a znikły z mojego folderu magazynu, lub odwrotnie - cudze maile pojawiły się u mnie i znikły z cudzego folderu magazynu.

Usunięcie mojej tożsamości by ustanowić (zarejestrować/utworzyć) ją od nowa spowodowało, że utraciłem swoje maile całkowicie, bo niedość, że foldery w moim magazynie okazały się puste to jeszcze moje maile znikły z cudzego magazynu.

Itp. cuda się działy, także ostatecznie zrezygnowałem z uzywania Otlook Ekspressa bo nie chcialem ani żeby ktoś czytał moje maile bez mojej wiedzy ani utracić ponownie całej zawartości skrzynki. Teraz loguje się na konto przez WWW

Także pilnuj się i skopiuj sobie folder magazynu puki masz pełny (zanim zaczniesz coś zmieniać) albo najlepiej skopiuj sobie swoje maile do .txt albo .doc i zapisz załączniki bo możesz je łatwo stracić.

ja na szczęście nie miałem takich problemów. Jednak zawsze dla pewności pozostawiam kopie wiadomości na serwerze. Co jakis czas wchodze na sktzynkę przez WWW i wywalm wszystkie niepotrzebne rzeczy pozostawiając te najwazniejsze.

Zainstalowałem sobie Mozille Thunderbird. Fajowa! !!

Nie wiem tylko jak dodać hasło do tożsamości… by nikt niepowołany nie porzeczytał moich mail… :slight_smile:

http://mozillapl.org/projekty/Dodatki/ProfilePassPL

dzięki za link, Boczi!

Ściągnąłem sobie na dysk ten plik i co dalej… hmm?

http://mozillapl.org/projekty/Dodatki/ProfilePassPL Najlepiej zrób to za pomocą łącza na stronie “zainstaluj”. Powinno się od razu zainstalować.