TP 1 Mbs na Netia 20Mbs zożliwe?

Witam niedługo kończy mi się umowa z TP a internet 1 Mbs, konsultant zadzwonil do mnie i powiedział, mogą zmniejszyć abonament ale szybkości nie da rady. Słysząc o nowej ofercie Netii sprawdziłem ich dostępność na moim terenie podałem swój numer i kod pocztowy i wyszło że mam możliwość podpięcia 20 Mbs. Niech mi ktos powie czy to ściema? Czy rzeczywiście na linii TP o maksymalnym transferze 1Mbs da się podpiąć Netię 20 Mbs?

Jeśli Netia ma swoją sieć i doprowadzi ją do Ciebie.TP wie chyba co może dać ze swojej.

To co jest w TV a co oferuje Netia to dwie rożne sprawy.Jeżeli nie masz fizycznego kabla Netii to możesz zadzwonić do nich i oni przedstawią Ci ofertę na łączach TP (ja tak mam)

Może sie okazać, że jesteś podłączony do centralki gidze jest możliwość podłączenia 20MB/s ale np. odległość jest zbyt duża i mogą Ci zagwarantować 6 MB/s (tak jest u mnie).

Najlepiej zadzwoń na infolinie Netii i się dowiedz … najlepiej 2 :slight_smile: razy bo potrafią przedstawić 2 różne wersje w zależności do kogo sie dodzwonisz.

Infolinia 801 802 803

Podejrzałem tez kiedys adres na którym sprawdzają dostępność łącza w salonie (jakiś czas temu play sprzedawał Netię). Może tutaj dowiesz sie czegoś więcej.:

https://www.netiaonline.pl/skantarek/standard/start.do

powodzenia

wg opisu 20mbs to powinieneś mieć transfer faktyczny 2.5mb na sekundę ja mam 8mbs i transfer faktyczny 1mb na sekundę-pozdrawiam

ps.nikt nie patrzy nigdy na Mbs to nie są Mb !!

Jest tak jak piszą poprzednicy, jeśli TP może ci dać 1Mb, to netia nic tu nie wymyśli (o ile nie ma swojej infrastruktury). Poza tym strona stroną, obiecanki sprzedawców to jedno, a praktyka to drugie. Chcą żebyś podpisał umowę, później często okazuje się, że jednak większa prędkość nie pójdzie i proponuję niższą… Liczą, że po 10 telefonach, odechce Ci się walki i przystaniesz na ich propozycji…

Najpierw kolego podaj parametry lini a potem gdybajmy ;p

Mi tp nie chciało dac a początku 1Mb/s twierdząc ze za daleko

A teraz mam 6 i działa fakt musiałem kupic sprzęt lepszy ale działa i mam spokój i komfort :slight_smile:

Wiec dawaj parametry tłumienie SNR

Nie wiem jak tam parametry, lecz Netię Ci odradzam. same problemy, raz w miesiącu jakaś awaria i to zbywanie klienta jak się do nich dzwoni. Uwolniłem się od nich, przeszedłem do UPC i nie żałuje.

Odpowiadajac uczciwie na pytanie z tematu. Jezeli idzie po tych samych kablach, to raczej nie. Zadzwon na infolinie TP, popros o test lacza i maksymalna predkosc. Albo zrob sam, wklej na jkims technicznym forum, niech asmi ocenia. Wtedy bedziesz wiedzial. Nie wierz w marketing telefoniczny. Bo jezeli mozesz miec na tym laczu w netii, to tak samo w neostradzie, czy Orange Freedom. Pzdr.

Otak czytam czytam xD

Netia- dodają pare kB/s…kumpel ma umowe na 2 a ma 3mb

W moim przypadku było tak: na początku nie chcieli podpiąć 1mb O_o nagle po 7 miechach widze ogłoszenie gościa z tp że zakłada internet dzwonie…biore dla jaj 2mb działa :smiley: Pingi co prawda 30-40 , 100% łącza zawsze więc nie narzekam

Aktualnie mam neo 2mb (po 1 roku walki uff) i się zastanawiam czy mogę się starac o więcej gdy umowe szlak trafi czy jednak dać sobie spokój:

5148f24a13a2e016c9424a29b6d8abae.jpg

Z góry dzięki za info D:

sakaszli 10mega pójdzie na full.jak masz neo to nie musisz czekać do konca umowy możesz zadzwonic do tp i złożyć zamówienie pingi przy większej prędkości będą troche mniejsze :slight_smile: ile masz do konca umowy?

neostrade mam od hmmm 5-7 miesięcy. Ta wiadomość uradowała me serce xD jak sie uda net będzie porządny :smiley:

tak czytałem wątki/tematy o ustawianiu ruterów i konfigi pod neo różnią sie od tego co mam teraz.

Modulation: ADSL2 PLUS

Annex Mode: ANNEX_A

umowa na 2 lata

pewnie w twojej okolicy od niedawna jest neostrada i kable są świeże i nie idą po słupach tylko ziemią sądząc po parametrze Power na down 0.0. modulacje masz Adsl2+ to dobrze nic nie będą musieli ustawiać na centrali.Tłumienie nie jest najlepsze ale i nie najgorsze 10mega będzie pełne i stabilne. żeby mieć prawie pełne 20mega tłumienie musiałoby być mniejsze niż 10 db pewnie masz jakieś 1.5 km do centrali maksymalnie powinieneś osiągnąć jakieś 15 mega na tej linii .Snr margin masz wysoki to dobrze zresztą sam modem ci pokazuje max rate 21376kbps.ja bym dzwonił i zamawiał 10mega umowa będzie liczyć sie wtedy od nowa od podpisania aneksu na rok lub 2 lata zależy co lepiej ci sie opłaca. Jaki masz modem/router??

TP-LINK TD-W8901G (versja 3.2).

Zgadłeś do centrali mam niecałe 2 km.

z tego co wyczytałem na pudełku max transfer wynosi 24 MBit/s

wiem ze to co pokazuje router ma sie ni jak do faktycznego stanu bo przy tym tłumieniu nie da sie nic więcej niż 15mega max.ten transmit power to czytałem gdzieś ze router sam sobie ustawia komunikując sie z centralą na podstawie siły sygnału i niby im mniej tym lepiej widziałem ze niektórzy mają 0 na down i na up ok 10db to znaczy że co router zle pokazuje czy jest coś zle ustawione przez tp.co do tych kabli ziemią to tak przypuszczam jak poprzednik powie to będzie wiadomo :smiley:

to zamawiać te 10 mb czy nie da rady? Nie chce mi się 500x latać i podpisywać umowy.

Stan z godź 18:30:

dm-612918295487.png

Co do linii to na 99% sa wymienione ponieważ rok temu nie można było założyć nawet 1 mb (sąsiad miał 256)

a obok domów stoją te ruskie skrzynki z over 9k kabli w ziemi :smiley:

10 możesz śmiało brać