Tp dsl, 3com firewall, opera i nieładujące się strony

Witam. Mam od pewnego czasu problem. Posiadam DSL’a z TP i podpięty router 3coma. Rozgryzłem że chodzi o firewalla na routerze, gdy jest włączony to nie ładuje mi pewnych stron (w tym dobreprogramy.pl), tj. ładuje jakby część strony i postęp wisi. Nie dzieje się to jednak ze wszystkimi stronami tylko z niektórymi ale zawsze są to te same. Mało tego dzieje się to zazwyczaj w Operze gdy firefox i IE otwiera te strony. Gdy wyłączę firewalla wszystkie strony śmigają jak wścieknięte. Nie mogę jednak zostawić wyłączonego firewalla, musi być włączony. I tu pytanie czy coś pozmieniać w jego ustawieniach? Czy może coś w operze? Jest to bardzo uciążliwe dlatego muszę to jakoś rozwiązać. pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

Do wyłączenia zapora systemu operacyjnego, jeżeli jeszcze jest włączona

Na poziomie Stateful Packet Inspection odznacz FTP Serwice, H.323 Serwice, TFTP Serwice

Poniżej UDP Session odznacz FTP Serwice, H323 Serwice, TFTP Serwice

Na temat H.323 Serwice więcej na http://pl.wikipedia.org/wiki/H.323

A tak na marginesie to wolę mieć zainstalowaną zaporę z funkcją ochrony współdzielonego łącza np. http://www.dobreprogramy.pl/Comodo-Pers … 20399.html. Zapora routera jest w takim przypadku do wyłączenia.

Ale w przypadku wyłączenia musiałbym instalować wszystkim pracownikom osobnego firewalla co mija się z celem imo. Ale dzięki, sprawdzę te opcje.