TP i Automatyczne zaznaczenie przedłożenia umowy

W TP podczas zamawiania usługi internetu przez stronę internetowa jest automatycznie zaznaczone przedłożenie umowy po wygaśnięciu poprzedniej . Taka opcja jest zgodna z prawem ?? nie powinno być tak, że ta opcja powinna być zaznaczona dopiero przez zamawiającego??

A przy zamawiania pakietu usług Internet+TV+telefon opcja ta jest zaznaczona i nie można jej odznaczyć !!

Tak samo jest ze wszystkimi promocjami z telewizji cyfrowych. Dzwoni do ciebie gość i może chce Pan HBO na x miesięcy za darmo? Zgadzasz się, ale automatycznie jeżeli ileś dni przed końcem darmowego okresu darmowego nie zadzwonisz / wyślesz pisma zostanie ono automatycznie przedłużone, ale już za normalne pieniądze. Wrobili już kilku moich znajomych podnosząc znacząco abonament, a wszystko jest w regulaminie usługi.

Tak to co oni robią jest legalne bo mają na to kruczki w umowach i regulaminach usług. Jest to wredne bo musisz zapisać sobie we wszystkich możliwych miejscach że musisz zadzwonić 2 tyg przed wygaśnięciem, aby rozwiązać umowę.

Tak samo ja miałem problemy z e-fakturą której nie zamawiałem ,i nawet nie dostałem na e-mail ani pocztą .Co ciekawe w aneksie mam ze zostaje automatycznie przedłużana o pół roku ,jeśli nie będzie z mojej strony odzewu .Chociaż tą opcję odhaczyłem zamawiając z internetu została mi wciśnięta ,to samo e-faktura z tym ze nie wyrażając na nią zgody nie przyszła nawet na e-mail ani pocztą a w ich systemie jest ze była wystawiona =D> .

Takie są warunki promocji. Co w tym dziwnego? Podpisałeś umowę bez jej dokładnego przeczytania? To nie wina operatora!

Zawsze jest możliwość wypowiedzenia umowy przed jej automatycznym przedłużeniem ale trzeba to zrobić odpowiednio wcześniej. Kiedy? Termin podany jest w umowie, którą przecież podpisałeś i jednocześnie w ten sposób potwierdziłeś, że się z nią zaznajomiłeś i zgadzasz się na wszystkie warunki…

:roll:

SilberPunkt e-fakturę wciskają chociaż w aneksie jest czy się zgadza ,i rubryka na podanie e-mail lub na portal e-fakturę z osobnym podpisem .A tej opcji nie podpisywałem to samo przez net odhaczyłem tą opcję .

SilberPunkt niestety po za miastem jest tylko dostęp radiowy ,i ludzie nie mają wyjścia i się zgadzają na automatyczne przedłużenie umowy .Sam bym chciał tak jak inii UPC,Vectrę ale niestety takie są uroki mieszkania poza miastem.

SilberPunkt jeszcze jedno jeśli byś co chwilę kwestionował aneks ,to znając życie w końcu byś zapłacił za wizyty kuriera .Poza tym kurierom z tej firmy zależy na czasie ,i trzeba szybciutko czytać .Druga sprawa takie rzeczy robią różne firmy ,chociażby dostali by karę i tak za nią zapłacą abonenci (wzrost cen).