TP-LINK 8960N, neo 20mb i słaby download

Witam,

od miesiąca jestem posiadaczem tego routera, do którego podłączona jest neostrada 20mb, jednak przy pierwszym włączeniu zsynchronizował się na 16,4mb (13,8~ w rzeczywistości) i 1mb dla uploadu i tak już pozostało. Chciałbym się dowiedzieć, czy nie da się jakoś wymusić trochę więcej? Jestem świadom tego, że 20mb istnieje jedynie na papierze, ale choć te 16-17mb… btw. skoro upload jest taki jak powinien być wg umowy, to czy down nie powinien tak samo?

dołączam screen z routera:

106mwlf.jpg

pozdrawiam,

neuff

Masz neostradę, która synchronizuje się z maksymalną prędkością na jaką pozwala łącze, czyli jego stan i odległość od centrali ma na to wpływ. Zadzwoń do tepsy niech ci sprawdzą czy coś się z linią nie dzieje, jeśli będzie wszystko ok to nic więcej nie wyciśniesz. A upload nie ma takich wymagań jak download, dlatego jest stabilnie wg umowy.

Dokładnie jak kolega wyżej napisał według mnie dziwie się ze ci sprzedali 20mb przy takich parametrach

złe warunki pogodowe i masz 2 3 mega mniej i to dlatego ze nie masz zapasu snr ;/

Wiec ciesz sie ze ci działa jako tako to 14 czy tam 15

Ok, dzieki za odpowiedz :slight_smile:

zresetuj router do ustawien fabrycznych powinna podskoczyć synchronizacja bo parametry masz w miare snr 10dB a u osób które mają do 20Mb waha sie średnio miedzy 6 a 10 na down a na up 0d 4 w góre więc nie jest zle tak u mnie przy dużo gorszych parametrach na tym samym routerze osiągam tyle ,a jak nie to sciągnij najnowsze oprogramowanie do routera ze strony producenta zainstaluj wszystko i potem wejdz w mangament a potem remote access i w okienku zaznacz telnet potem zapisz ustawienia i sciągnij program DMT Tool ze strony http://dmt.mhilfe.de/ i za jego pomocą zmniejsz margines przy 10% bedziesz miał koło 20Mb