Tp Link Archer C1200

Witam.

Czy ktoś z forumowiczów miał styczność z Routerem od TP Linka modelem C1200?
Są jest 3 wersje sprzętowe V1,V2,V3. Jaka jest różnica pomiędzy nimi, gdyż zastanawiam się nad kupnem routera AC ( bez zbednych bajerów) a i Cenowo wygląda przystępnie.

Miałem sam TP -linka jeden router posiadał od V1 -do V7 dopiero miałem główkowanie.

Zajrzyj:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3313324.html#16319387 .

Ja mam AC2600, grzeje się niemiłosiernie i po 4 dniach połączenie z Internetem się wiesza. TP Link to ogólnie badziew. W tej cenie spokojnie znajdziesz router AC Mikrotika z większymi możliwościami i zawsze aktualnym softem. Niestety MT z GbE portami to cena już na poziomie 300 zł, ale warto dołożyć tę 100 zł i mieć porządny sprzęt, niż męczyć się z badziewiem od TP Linka. Dobre routery robi też Netgear.

Miałem tp linka- nie polecam u mnie grzał się. Kupiłem Asus RT-AC1200G+ ten router ma już gigabitowe porty oraz AC jak chcesz mogę pokazać ci jak wygląda Menu oraz inne rzeczy.

Router jest bardzo prosty w obsłudze.

Asus 1200G+ nie jest do końca udany, ma problemy z zawieszaniem się.

Szkoda że wcześniej nie wiedziałem. Kurczę ale jak to się zawiesza? Mógłbyś napisać co więcej?
chcesz mi napisać że moje 320zł poszło się rypać??

Problem nie występuje u każdego, ale mimo wszystko to troche ryzykowny model https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=20881

Jak narazie mój się nie zawiesza ale szukam też teraz odbiornika AC do Laptopa.

http://forum.benchmark.pl/topic/241516-zewnętrzna-karta-sieciowa-do-100zł/#entry2349521 Dobry wybór jeśli interesowałaby cie typowa karta pod USB. Minusem jest mało dopracowane oprogramowanie dodatkowe.

Ano poszło się rypać. Za 350 zł kupiłbyś porządny gigabitowy Mikrotik AC.

Własnie zauważyłem że od czasu do czasu router się resetuje. Jak tak dalej pojdzie to wtedy bede się denerwował. Czasami mam problem z połączeniem się z pamięcią masową typu pendrive przez otoczenie sieciowe.

Tak patrze i wydaje mi się że bede brał tego netisa. Tak z ciekawości zapytam: Używasz może tej karty sieciowej?

Netisa nie używam, w laptopie mam kartę AC już wbudowaną, w stacjonarce używam kabla. Ten model polecałem już kilkukrotnie, opinie były pozytywne poza oprogramowaniem dodatkowym, które jest niedopracowane do końca.

Kupiłem Asusa RT-1200G+. Od razu update do najnowszego firmware i póki co bez resetów. (grać się jakoś bardzo mocno nie grzeje ale czuć że ciepły
Jednak jakśs siedzi mi w głowie ten TP Link c1200 nie wiem czemu :stuck_out_tongue:

W tej cenie to jeszcze dostaniesz porzadnego Netgeara. TP Link to jest dobry, jak masz w domu max 2 komputery, przy większej liczbie urządzeń (telefony) zaczynają się dziać cuda. Jednak coś za coś - tanio, kiepska jakość.

No i Asus długo nie podziałał. Wczoraj dostał objawów zawieszania sie porty WAN z logów nic nie dało się odczytać po czym zamarł całkiem bez oznak zycia. Oddany do MM (dowiedziałęm się ze nie jestem pierwszą osbą która zwraca tego ASUSA).

Wziałem TP link-a jednak moze teraz bedzie lepiej. Przy moim starym TP Linku nie działy się żadne cuda a było troche urządzeń podłączonych do niego :slight_smile:

Następny bierz Netgear. Robi porzadny sprzęt.

Witam.
Skusiłem się żeby nabyć ten router do domu o powierzchni około 220m2. Router zakupiony w Saturnie w wersji V2. Pierwsze wrażenie super. Wygląda ok. konfiguracja banalna, połączył się bez problemu z serwerem dostawcy internetu. Oczywiście udostępniłem w domu obie sieci na 2,4 i na 5 GHz. I tu zaczęły się problemy. Na 5GHz wszystko śmiga prawidłowo, zasięg w najbardziej oddalonych miejscach obu pięter domu na poziomie około 75% (ustawienia automatyczne) Generalnie spoko. Streamingowanie filmu 4K o wadze 43GB z dysku podpiętego na LAN do routera po wifi do telewizora super bez przycięć (telewizor oddalony najdalej w domu od routera…niestety). Super. Niestety na 2,4 w ustawieniach automatycznych laptop był w stanie się połączyć tylko stojąc koło routera :frowning: Dopiero po ustawieniu kanału na sztywno był zasięg w całym domu. Nie było żadnych innych sieci w okolicy żeby się gryzły. Teraz najgorsze router się najnormalniej w świecie ZAWIESZA :frowning: Czasami po 3 godzinach czasami po 6, a czasami po 1 dniu. Nie ma reguły. Jak się zawiesi to widać udostępnione sieci ale nie można się z nimi połączyć. Trzeba go zrestartować i wtedy działa bez problemu do następnej zwiechy. Dzwoniłem na infolinie tp linka i kazali wymienić na nowy bo może hardware’owo uszkodzony. W Saturnie bez problemu wymienili na nówkę sztukę. Podłączyłem, skonfigurowałem i to samo. Zwiesza się po kilku godzinach tak jak poprzedni. Teraz nabyłem kolejny router ale tym razem Netgeara i od 2 dni wszystko działa bez zwiechy. Zaraz po świętach oddaje tp-linka do Saturna i tyle mojej przygody z tą marką. Więc podsumowując: jak działa to jest świetnie, ale nie może być tak, że ciągle trzeba go restartować żeby działał. Na forach też znalazłem info, że te routery się zawieszają. NIE POLECAM.
Pozdrawiam

TP Link robi straszny szajs, zarowno do domu, jak i dla biznesu. Soft jest tak zbugowany, że support pisze go na kolanie, gdy zgłosi się błąd.

Miałem taki przypadek, gdzie kolega zgłosił do supportu zapętlanie się switchy po włączeniu snmp, napisali dla nas na drugi dzień łatkę, która rozwiązywała problem przy half duplex, śmiech na sali.

Dostałem od DP Archer AC2600 i jest to samo, wiesza się i tylko restart pomaga, a o tym że można na nim jajka smażyć, to już nie wspominam.

TP Link to największy badziew i nie ma znaczenia czy to router za 200 czy 800 zł. To już te za 50 zł lepiej działały.