TP Link i problem z sygnałem przy laptopie

WItam

Od wczoraj dzielę neostradę w domu przez TP Link`a model TD W8901G który mam podłączony do mojego komputera stacjonarnego. Na jednym laptopie wszystko odbiera dobrze żadnych problemów, natomiast przy innym laptopie ARISTO mam kartę sieci bezprzewodowej Linksys. Zainstalowałem to urządzenie sieć pokazało lecz gdy próbuje się połączyć wyskakuje błąd połączenia i karze mi odświeżyć listę i tutaj wyszuka lecz nie chce połączyć nadal czasem zdarza się że nie wyszuka wcale…a jak już wyszuka pokazuje moc sygnału na max…Moje pytanie jest takie czy trzeba coś ustawić czy ta karta jest walnięta ??

a oto dokładna nazwa komunikatu

"System Windows nie może połączyć się z wybraną siecią. Sieć może być poza zasięgiem. Odśwież listę sieci i spróbuj połączyć się ponownie."

Na routerze nie masz czasem włączonego filtrowania adresów MAC? Szyfrowanie sieci masz włączone i jeśli tak odpowiednio skonfigurowałeś sieć na tym laptopie?

Pozdrawiam!

No dobra rozumiem tylko powiedz mi teraz pod czym to się znajduje ??:slight_smile: bo wszystko po ang więc całość ciężko mi zrozumieć :wink:

Chodzi Ci o ustawiania routera po angielsku? Poszukaj w routerze opcji w stylu Mac Filter lub podobnej. Powinieneś tam mieć listę komputerów z adresami MAC, wobec których stosowany jest filtr. Prawdopodobnie znajduje się gdzieś w sekcji dotyczącej łączności bezprzewodowej. Upewnij się, jeśli jest taka możliwość, że poniższa lista definiuje komputery, które _mogą_ łączyć się z siecią (angielskie ALLOW), a nie _blokować_ im łączność z siecią (angielskie DENY lub BLOCKED). Usuń stamtąd wszystkie wpisy i spróbuj raz jeszcze. W razie potrzeby skorzystaj ze słownika. Scenariusz z szyfrowaniem (WEP, WPA, WPA2) odpada - wówczas podczas łączenia z siecią pojawiłby się monit z prośbą o hasło. Próbowałeś zmienić kanał nadawania sygnału?

http://www.atel.com.pl/doc/06412i_v_1_0_www.pdf

znalazłem takie coś Wireless MAC Address Filter ustawiłem na Deactivated i nadal ten jeden laptop nie może się połączyć spróbowałem jeszcze przez aktywacje tego filtru MAC i wpisałem mac z tego urządzenia i też nie działa cały czas ten sam komunikat.

Jaki masz system na tym Aristo? Nie jest tam czasem XP z poprawką SP3? jeśli tak zaktualizuj soft w Routerze. Jest to znany błąd TP-LINKów i Edimaxów. SP3 powoduje często zrywanie połączenia, resetowanie routera, albo nie możnośc połączenia się z routerem.

Na tym aristo mam xp z sp2. router jest podpięty do stacjonarnego gdzie tutaj natomiast mam sp3

a może by tak dać sp3 na tego laptopa ??

sprawdź w routerze jaką masz wersję softu, porównaj z tym co na stronie TP-LINKA jeśli jest tam nowsza to zaktualizuj router.

i kiszka zaktualizowałem softa to samo nadal …

Spróbuj jeszcze zaktualizować stery do karty sieciowej w tym laptopie.

Po zainstalowaniu sp3 na tym laptopie problem prawie sam się naprawił :wink:

Więc przyczyną było brak sp3.

pozdrawiam

temat można zamknąć :wink: