TP-Link TD-W8910G driver i ustawienie go


(Belzio) #1

Witam mam router TP-Link TD-W8910G i potrzebuje sterownik/driver do niego bo na płycie jest ich sporo a do tego akurat sama instrukcja jest po angielsku. Szukałem i znalazłem takie coś http://driverscollection.com/?H=TD-W891 ... ndows%20XP może być ?? Chciałbym aby ktoś pomógł mi go ustawić bo chce zrobić żeby Neostrada chodziła na kompie i laptopie żeby nie dzielić np. na pół, tylko tyle ile pobiera prędkości dany komputer. Z góry dziękuję.


(Kpc21) #2

A po co ci sterownik do routera? Router działa na takiej zasadzie, że podłączasz kompa i laptopa i masz neta :slight_smile:

Może być potrzeba ewentualnie skonfigurowania routera, w tym celu wpisujesz w przeglądarce adres IP routera, zazwyczaj 192.168.1.1 logujesz sie i tam wszystko ustawiasz,


(Belzio) #3

A nie wiedziałem.. nie znam się :stuck_out_tongue: jak byś mógł to pomógłbyś mi to skonfigurować. W jaki sposób mam wpisać to IP żeby mnie doprowadziło do tej strony?


(Kpc21) #4

Czytaj instrukcję obsługi routera :slight_smile:

W menu routera będziesz musiał ustawić następujące parametry:

Mode: Routing (parametr dotyczy tylko niektórych modeli routerów)

Encapsulation: PPPoA (RFC2364) lub PPPoE

Multiplex: VC multiplexing (VCmux)lub LLC

Virtual Path ID (VPI): 0

Virtual Circuit ID (VCI): 35

DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode

Maximum Transmission Unit (MTU): 1492 lub Auto

(za Wikipedią)


(Kozza) #5

podłączasz do kompa ethernetem w przeglądarce wklepujesz 192.168.1.1

hasło i login admin. Będziesz miał bardzo prosty konfigurator automatyczny a dane weź z posta wyżej. Wklepiesz to o co cię poproszą potem zapisz zmiany router się zresetuje i OK net powinien być


(Belzio) #6

Skonfigurowałem trochę więcej z instrukcją http://www.aksnet.republika.pl/w8910g/w8910g.html na moim kompie z podłączonym routerem. Teraz żeby na laptopie działał internet to muszę zmienić coś w ustawieniach połączenia czy w jaki sposób to ma działać ??


(Kpc21) #7

Laptopa łączysz przewodowo czy bezprzewodowo?

Jak przewodowo - podłączasz tak jak peceta.

Jak bezprzewodowo - informację na temat konfiguracji sieci bezprzewodowej masz w II połowie instrukcji do której dałeś link. Konfigurujesz to, potem ustawasz siec bezprzewodową na komputerze (poszukaj w Google bo nigdy tego nie robiłem - nie mam laptopa).


(Belzio) #8

Router jest podłączony z modemem, a modem z routerem do komputera. Skonfigurowałem siec bezprzewodową i nie wiem na jakiej podstawie ma działać internet na laptopie. Tak sam z siebie?


(Kpc21) #9

Tak.

Działa to na takiej zasadzie jak hotspot. Musisz tylko w laptopie wpisać hasło do twojej sieci bezprzewodowej.

Zobacz tutaj od punktu 6.1:

http://laptopy.info.pl/artykuly/Podstaw ... dowej/27/5