TP Link TD w8950ND zrywanie połączeń z internetem

Witam

Jestem nowym użytkownikiem, więc chciałbym was prosić abyście mi naprawdę pomogli ponieważ, moja wiedza kończy się w tym momencie. Problem polega na tym, że mam internet do 10MB/s neostrada + telewizje orange. Posiadam również liveboxa 2.0 który został mi dołączony wraz z paczką instalacyjną. Livebox no niestety ma po blokowane porty które jakimś cudem nie chcą mi się odblokowywać, więc sięgnąłem po mój stary router TP-Link TD-w8950ND. Gdy nie miłem jeszcze liveboxa wszystko śmigało, a miło było popatrzeć na niego, teraz zaś chciałem go podłączyć, lecz on po prostu zrywa mi połączenie z internetem, nie wiem z jakiego powodu. Router powinien działać, jestem pewny w 99%. Na pewno nie jest to problem kabla który jest niestety długi, skąd moja taka pewność ? Ponieważ livebox nie zrywa mi połączenia z internetem. Tutaj więc kieruję do was pytanie, co może być tą piętą achillesową ?

Ps. Liveboxa nie potrzebuję, ponieważ ostatnio przestawiłem antenę satelitarną i telewizja mi nie odbiera, tak że mi zależy tylko aby działał steam, xsplit, orgin itp. Jeszcze jedno, bo bym zapomniał. Z internetu korzystają 2 laptopy bezprzewodowo :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

Po pierwsze musisz sprawdzić czy zrywa ci połączenie internet-ruter czy ruter-laptopy, mniemam że ruter-laptopy, więc podłącz laptopa nie bezprzewodowo tylko kablem i zobacz czy to samo się dzieję, jeśli będzie ok, to musisz zmienić coś w konfiguracji WIFI w ruterze, by już nie zrywało, to tak po krótce

Czy wszedłeś na stronę Liveboxa i ustawiłeś mu swoje parametry do Neostrady Nr i hasło? Na Livebox wchodzi się przeglądarką 192.168.1.1 użytkownik: admin hasło: admin jako domyślne po ustawieniu swoich danych do neostrady wypada sobie hasło zmienić i zapamiętać w bezpiecznym miejscu.

Inna sprawa to połączenie komputerów (laptopów) przez WiFi. W ustawieniach Liveboxa trzeba taką kartę WiFi dodać czyli wpisać jej Mac adres. Livebox 2 przez Wifi nie połączy dowolnego komputera który go wykrył. To jest dość oczywiste zabezpieczenie aby ci sąsiad nie kradł internetu bez twojej wiedzy

Primo.G ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Generalnie, router nie przerywa mi połączenia z laptopem, jeżeli chodzi o dostęp do internetu. Mając diody ADSL, internet oraz wifi, gdy połączy mi się z internetem to ADSL się świeci, Internet czasami mryga i wifi mryga, lecz po jakimś czasie mniej więcej po 5-10 minutach, gaśnie ADSL oraz internet, i już lipa. Po tym zdarzeniu nie chce mi się już w ogóle łączyć nawet z ADSL.

Ps. Dziś jak korzystam sam z internetu, bo brat do ambasady pojechał, to działa prawidłowo (jak na razie) lecz obawiam się problemu, że jeżeli on wróci i bd chciał się połączyć, to problem znów wystąpi jak wczoraj wieczorem :frowning: