Tp-link td-w8960n, Neostrda - Tnie się, wolno chodzi

Witam.

Tak jak w tytule mam problem z netem od neo 20mb.

Od pewnego czasu zaczyna mi ścinać neta: internet chodzi szybko aż w pewnym momencie zaczyna strasznie mulić, strony ciężko się otwierają, gry online łapią lagi.

Co dziwne najczęściej dzieje się to wieczorem i nocy. Restart routera niewiele pomaga.

Dzwoniłem do speców od Neo, niewiele pomogli. Podłączyli swój router i u nich wszystko było ok. Wysnuli teze że to może być wina router, że może jest podłączonych za dużo urządzeń i wywala 40tys “feków” cokolwiek to znaczy.

Idąc za tym tropem skonfigurowałem router od nowa, ściągnąłem najnowsze oprogramowanie i nic.

Router to:

tp-link td-w8960n

Co prawda do routera podłączonych jest wiele urządzeń (4 switche które rozdzielają neta na: 5 dekoderów i od 4 do 8 innych urządzeń komputerów, drukarek) ale poprzedni router pentagramu dawał sobie rade.

Router Tp-linka zmieniłem z miesiąc temu kiedy podnosiłem internet z 6mb do 20. Ponieważ poprzednie nie miał funkcji ADSL2+

Szukałem rozwiązania po forach i próbowałem różnych ustawień routera nic nie pomogło, dlatego proszę o pomoc.

Momochi , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nie chce stawiać diagnozy na odległość, ale to zdanie wydaje mi się być kluczowe. Gdyby sprzęt był źle skonfigurowany, to by cały czas źle działało. Być może w twojej okolicy podłączyli za dużo osób, albo za dużo osób lubiących dużo ściągać migrowało na wyższe prędkości i tyle. Ja mam identycznie (u lokalnego ISP) - w dzień internet działa rewelacyjnie, a od godziny 17 czy 18 jak ludzie wrócą z pracy to jest już coraz gorzej, po 1 w nocy znowu wszystko zaczyna wracać do normy…

To jest normalna praktyka dostawców - upychania jak największej ilości klientów (forsa, forsa, forsa) - w umowach nagminnie piszą “prędkość do…” może być lekko powyżej zera to jest zgodne z zawartą umową. Pozycja monopolisty - “jak Ci się nie podoba to szukaj innego dostawcy, który i tak wpisze do umowy prędkość do…”

Albo piszą “prędkość do” albo “firma gwarantuje prędkość XX Mb/s” ale dotyczy to prędkości do routera brzegowego… Chcemy mięć coraz większą szybkość za coraz mniejsza kasę, to później jest jak jest… U mojego operatora jest przynajmniej rozróżnienie w cenniku: do 20 Mb/s - 45 zł, gwarantowane 3 Mb/s - 200 zł - wszystko na temat.

Ja z tą “telekomuną” też musiałam powalczyć ostatnimi czasy. Zadzwonili do mnie na początku roku z propozycją przedłużenia umowy (stara kończy mi się 29.02). Zaproponowali mi migrację bez aneksową z prędkości 2 na 20. Ta bez aneksowa migracja jest niby o tyle lepsza,że nie muszę czekać na zwiększenie prędkości do końca lutego tylko już za parę dni mi zwiększą prędkość. Rzeczywiście zwiększyli i przez pierwszych kilka dni było ok prędkość oscylowała w granicach 17-18,ale po dwóch tygodniach internet rozłączał mi się dosłownie co 5 min. Dzwoniłam do nich kilkakrotnie oni tam coś resetowali ,bo jakieś błędy pojawiały się na linii (1000 błędów na 40sek),ale za którymś razem jak gościu do mnie wypalił,że mieszkam ponad kilometr od centrali i moje linia może nie obsługiwać takiego łącza nie wytrzymałam. Nawtykałam im ostro,bo niby co ? jak do mnie dzwonili przedłużyć umowę to byłam obok centrali ? suma sumarum przyszedł gościu do domu, wsadził jakiś instrument do gniazdka,potem poszedł na klatkę do jakiejś skrzyneczki,na koniec powiedział że jedzie na centralę i mamy czekać na telefon od niego za parę minut. Zadzwonił kazał wpiąć kabel do gniazdka i problem zniknął. Na pytanie co było?powiedział,że wymienił kable na mocniejsze.

To tak jak u mnie tylko, że u mnie waha się od 12-14…

Ten kabel co idzie ze słupa do telefonu? U mnie raczej by coś takiego nie przeszło bo mieszkam w domu a ten kabel jest pod elewacją…

To nic nie mogę zrobić? Czy może wydzwaniać do nich aż przyślą magika który coś z tym zrobi?

jaki kabel,co,gdzie nie wiem. W sumie mało mnie to interesuje,dla mnie najważniejsze jest to że póki co (od 21.01) działa bez zarzutu.

Pamiętaj też,że prędkość mamy do 20Mb, ale ten macher mi powiedział ,że nie powinna być niższa niż 12. także jak masz mniej to wal śmiało z reklamacją.