Tp-link td-w8968 - kiepski sygnał wifi

Witam. Mam w domu router td-w8960n jednakże zabrakło mi w tym routerze portu usb i dlna. W tym celu zakupiłem najnowszy dostępny router TD-W8968 z portem USB i DLNA. Po podłączeniu i skonfigurowaniu go pod neostradę okazało się, że mój laptop wyświetla prędkość WI-FI 72 Mb/s co jest dziwne, gdyż standard n-ty ma do 300 Mb/s prędkość. Do tego doszły bardzo słabe wyniki speedtest.net - ok 4 Mb/s gdzie prędkość mojej neostrady wynosi 20 Mb/s. Dodatkowo podłączyłem dysk USB i udostępniłem jego zawartość po DLNA. Telewizor wykrył serwer, jednakże nie jest w stanie otworzyć żadnego pliku (błąd “nieobsługiwany format pliku”) gdzie, jeśli podłączę ten sam dysk bezpośrednio do tv po usb to wszystko działa, po dlna z mojego laptopa także.

Co może być nie tak, jakiś trefny router dostałem, źle coś skonfigurowałem?? Oczywiście update fw był robiony.

Specjalnie wybrałem odbiór osobisty towaru, żeby się nacieszyć sprzętem przez święta i teraz nie mogę go oddać, co najwyżej na naprawę…

Prędkość WIFI w laptopie jest spowodowana tym, że po prostu karta sieciowa WIFI więcej niż 72 Mb/s nie pociągnie, u mnie jest max 65 Mb/s i też mam ustawiony router na 300, a co do reszty to obstawiam zła konfigurację, raczej nie trefny towar.

hmm ale co można źle skonfigurować w takim routerze? nie jest to pierwszy router, który konfiguruję…

ustawienia wifi sprowadzają się do wyboru nazwy ssid, hasła i rodzaju zabezpieczeń i tyle. Kanał zawsze miałem na auto, gdyż mieszkam w domku jednorodzinnym i nie ma dużej ilości sieci (3)

co do prędkości to wydaje mi się, że przy poprzednim router w połączeniach była szybkość 100 Mb/s

Jasnowidz? OT - kosz.

laptop może nie najnowszy, samsung rf511-s03pl ale na pewno nie ma badziewnej karty sieciowej - karta wspiera technologie b/g/n poza tym, nie możliwe bo opisywana wyżej sytuacja ma miejsce nie tylko na jednym laptopie, ale na dwóch laptopach. 1 komputerze stacjonarnym i 2 telewizorach…

myślałem, że może jakieś anteny kijowe dali - ale takie same jak w poprzednim routerze 3dBi