TP-LINK TL-WN721N Spowalnia internet!

(Groff1079) #1

Witam. Mam komputer stacjonarny Win7 x64. Aby łączyć sie z wi-fi kupilem TP-LINK TL-WN721N. Jak się okazalo na kazdym komputerze do ktorego podlacze ta karte zaczyna spowalniac internet. Ponadto mialem wczesniej podobna karte tej samej firmy i nic nie spowalnialo . Sterowniki sa dobre (przed chwila instalowane). Prosze o dosc prosta odpowiedz bo jestem ciemny jesli chodzi o komputery .

(tomeeek64) #2

Nic nie zakłóca zasięgu Wi-Fi? W jakiej odległości od routera działa ta karta sieciowa? Sygnał ma na drodze jakieś przeszkody? Karta wykrywa jakieś inne sieci Wi-Fi niż Twoja?

(Groff1079) #3

Jestem w internacie. Router jest za ścianą. Ponadto inna karta działała prawidłowo ,a ta nie działa prawidłowo na zadnym z komputerow, ani na moim ani na kolegi 

(tomeeek64) #4

Spróbuj zainstalować narzędzie do obsługi tej bezprzewodowej karty sieciowej. Zastąpi ono zwykłe okno łączenia z internetem.

http://www.tp-link.com.pl/Resources/software/TL-WN721N_V1_Utility.zip

Kiedyś miałem problem z kartą sieciową TP-LINKa (model TL-WN722N) i ten menedżer poprawił zasięg (poprawił działanie karty) o ok. 15%. Fizycznie zasięg się nie poprawił, ale karta jest lepiej obsługiwana.

(Groff1079) #5

Nadal nic nie pomogło :frowning:

(tomeeek64) #6

Próbowałeś z innym routerem, na innym systemie operacyjnym? Może karta sieciowa jest uszkodzona?

(Groff1079) #7

Nie mam mozliwosci sprawdzenia innego routera, ale napewno to nie router bo innym internet dziala. Karta raczej nie uszkodzona bo kupiona przedwczoraj a dzis rozpakowana