TP-link tl-wr340g jak zrobić QOS?

Witam!

Mam ten router i czy jest możliwość wgrania jakiegoś firmware albo coś, żeby był QoS? Lub macie jakiś pomysł jak można podzielić łącze.

http://www.tp-link.com/support/download … =TL-WR340G

http://img138.imageshack.us/img138/8674 … niawr3.jpg

ale z tego co widzę to ten router nie posiada QoS-a i firmware tego nie dodaje…

no właśnie wiem, ale może jakiś bardziej rozbudowany przez kogos firmware ? ;p

Dodane 27.01.2009 (Wt) 17:23

Conieco słyszałem o TOMATO(chyba to jest do Linksysa), to jest chyba jakiś firmware który daje możliwość dzielenia łącza na routerze bez funkcji QoS.

  1. Czy jest tak jak napisałem, jeśli nie to proszę o wyjaśnienie.

  2. Czy jest możliwość użycia tego firmwaru na moim routerze.

ad.1 nie zrobisz nic pod stronie routera, tylko i wyłącznie program typu NetLimiter do ograniczania łącza.

ad.2 Nie, pewnie całkiem inaczej napisany jest firmware i nawet nie wiadomo czy ma odpowiednią ilość pamięci RAM i flash.

ale właśnie nie wiem jak to jest z tym netlimiterem. Musze go zainstalować na 2 kompach i ustawić tam np 2mb, i na drugim 2mb (razem 4mb), ? Czy tylko na 1?

Tak jak chcesz :smiley:

Jeśli ustawisz tylko na jednym no to komputer będzie mógł pobierać tylko 2Mbit, drugi jak będzie mógł to weźmie całość i moim zdaniem coś takiego zrobić.

Prawdopodobnie jeden komputer coś ściąga itd. a na drugim grasz, albo na pierwszym youtube itd. dlatego na drugim też bym raczej zainstalował NetLimitera i jak pobierasz i tam ktoś siedzi to ograniczał sobie łącze do 3Mbit, a tak to ograniczenie wyłączał bo po co marnować 1-2Mbit jak na tamtym komputerze nic by nie było robione.