Tp-link TL-WR543G udostępnanie wifi


(Przemo91r) #1

Witam, 

W moim budynku posiadam router linksys'a który udostępnia wifi, jednak karta sieciowa w laptopie jest za słaba stąd zasięg w jednym z pomieszczeń jest bardzo słaby. Chciałbym skonfigurować w pomieszczeniu tym router tp-link tl-wr543G aby ten łączył się z wifi i udostępniał internet za pomocą choćby kabla, bo chyba nie ma takiej możliwości, że odbiera i nadaję? 

 

Udało mi się połączyć tp-linka do wisp wg. tego artykułu. http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=215 . Jak mogę teraz udostępnić to połączenie mojemu laptopowi (tak jak wspomniałem, może być po kablu) ? 

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi. 

 


(JoteS) #2

Połącz się z TP-Linkiem po WIFI. W zależności jak ustawiłeś SSID może być Linksysa lub TP-Linka.

A po kablu - połącz kabel ethernet w routerze do LAN, w lapku ustaw IP na auto i powinien być internet.


(Przemo91r) #3

SSID mam taki sam jak router udostępniający internet. Mimo tego powinno brać mi zasięg z tp-linka. Czyli powinien być maksymalny bo router jest 30cm od komputera. Po podłączeniu kablem, jest dostęp ograniczony. 

http://s3.ifotos.pl/img/Screenpng_eqwrxwx.png

 

Przy zapisywaniu ustawień dostaje komunikat jak na poniższym Screenie lecze nie mogę zmienić Regionu. Pole jest zablokowane.

 http://s2.ifotos.pl/img/Screenpng_eqwrnxq.png

 

Przydzielanie adresu mam automatyczne. 


(roobal) #4

Jak ustawiasz w trybie WISP (AP Router), to podłączasz resztę urządzeń już tylko kablem i powinno działać bez problemu. Inna sprawa, to na Linksysie może być włączone filtrowanie MAC i o ile uzyskasz IP, o tyle sam dostęp do internetu może być zablokowany. Sprawdź jeszcze czy adresacja routerów się nie pokrywa (WAN i LAN nie mogą być w tej samej sieci, bo dwa interfejsy routera nie mogą być w tej samej podsieci inaczej nie byłby routerem tylko przełącznikiem). Ten router może działać jako most (odbierać i nadawać), ale łącze będzie miało mniejszą wydajność. W tym celu korzystasz z WDS. Jeśli możesz bez problemu podłączać urządzenia kablem, to z WDS dałbym sobie spokój.


(Przemo91r) #5

Ustawiłem, adres Lan na 10.10.1.1 i działa. Dzięki za odpowiedź co prawda, internet działa tak samo słabo, ale może nie będzie się rozłączał. 


(roobal) #6

Chodzi o zasięg czy o co? W tym routerze jest wbudowany range extender, więc możesz spróbować jeszcze na WDS. Poza tym ustawienie routerów też wpływa na zasięg, więc postaw je w takich miejscach, aby sygnał nie był tłumiony (unikaj na przykład narożników). Jeśli masz w ogóle możliwość pociągniecia skrętki w tym budynku, to najlepiej połącz routery skrętką.