Tp-link TL-WR543G udostępnanie wifi

(Przemo91r) #1

Witam, 

W moim budynku posiadam router linksys'a który udostępnia wifi, jednak karta sieciowa w laptopie jest za słaba stąd zasięg w jednym z pomieszczeń jest bardzo słaby. Chciałbym skonfigurować w pomieszczeniu tym router tp-link tl-wr543G aby ten łączył się z wifi i udostępniał internet za pomocą choćby kabla, bo chyba nie ma takiej możliwości, że odbiera i nadaję? 

Udało mi się połączyć tp-linka do wisp wg. tego artykułu. http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=215 . Jak mogę teraz udostępnić to połączenie mojemu laptopowi (tak jak wspomniałem, może być po kablu) ? 

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi. 

(JoteS) #2

Połącz się z TP-Linkiem po WIFI. W zależności jak ustawiłeś SSID może być Linksysa lub TP-Linka.

A po kablu - połącz kabel ethernet w routerze do LAN, w lapku ustaw IP na auto i powinien być internet.

(Przemo91r) #3

SSID mam taki sam jak router udostępniający internet. Mimo tego powinno brać mi zasięg z tp-linka. Czyli powinien być maksymalny bo router jest 30cm od komputera. Po podłączeniu kablem, jest dostęp ograniczony. 

Przy zapisywaniu ustawień dostaje komunikat jak na poniższym Screenie lecze nie mogę zmienić Regionu. Pole jest zablokowane.

http://s2.ifotos.pl/img/Screenpng_eqwrnxq.png

Przydzielanie adresu mam automatyczne. 

(roobal) #4

Jak ustawiasz w trybie WISP (AP Router), to podłączasz resztę urządzeń już tylko kablem i powinno działać bez problemu. Inna sprawa, to na Linksysie może być włączone filtrowanie MAC i o ile uzyskasz IP, o tyle sam dostęp do internetu może być zablokowany. Sprawdź jeszcze czy adresacja routerów się nie pokrywa (WAN i LAN nie mogą być w tej samej sieci, bo dwa interfejsy routera nie mogą być w tej samej podsieci inaczej nie byłby routerem tylko przełącznikiem). Ten router może działać jako most (odbierać i nadawać), ale łącze będzie miało mniejszą wydajność. W tym celu korzystasz z WDS. Jeśli możesz bez problemu podłączać urządzenia kablem, to z WDS dałbym sobie spokój.

(Przemo91r) #5

Ustawiłem, adres Lan na 10.10.1.1 i działa. Dzięki za odpowiedź co prawda, internet działa tak samo słabo, ale może nie będzie się rozłączał. 

(roobal) #6

Chodzi o zasięg czy o co? W tym routerze jest wbudowany range extender, więc możesz spróbować jeszcze na WDS. Poza tym ustawienie routerów też wpływa na zasięg, więc postaw je w takich miejscach, aby sygnał nie był tłumiony (unikaj na przykład narożników). Jeśli masz w ogóle możliwość pociągniecia skrętki w tym budynku, to najlepiej połącz routery skrętką.