TP- Link TL-WR740N przerywa połączenie

Dość często wyskakuje mi w przeglądarce taki komunikat:

Błąd 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Nie można rozpoznać adresu serwera w systemie DNS.

Wtedy muszę iść do routera i albo wyłączyć go od zasilania i podłączyć ponownie, albo wyciągnąć kabelek od internetu i również podłączyć ponownie, wtedy po chwili w laptopie mam już internet. Tak się dzieje często, np. zawsze rano kiedy wstaje i włączam komputer, jak wracam z pracy, lub jak stoi bezczynnie przez jakąś godzinkę albo czasami dłużej.

Denerwuje mnie już chodzenie za każdym razem do routera, dodam, że jest on nowy, ma może 3 tygodnie.

Spróbuj włączyć klonowanie MAC: http://imageshack.us/photo/my-images/19 … d02gt.png/

Wifi zabezpieczone, bo może ktoś podkrada internet i generuje spory ruch (torrent) co może spowodować rozłączanie się internetu.

Klonowania niestety nie moge włączyć, chyba, że zadzwonie do dostawcy i powiem, że mam znowu nowy router.

Sieć jest zabezpieczona, na wszelki wypadek zmieniłem hasło.

Ja tak miałem kiedyś podobnie, to router na gwarancję poszedł. Może być wina techniczna urządzenia, niekoniecznie musi być źle skonfigurowane. To tak w ostateczności, jakby się nie udało rozwiązać problemu

Też rozważałem taką opcje, ale router jest nowy i trochę ciężko w to uwierzyć.

W internecie szukałem podobnych przypadków ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc.

Witam serdecznie,

pomimo tego, że minęło już trochę czasu od ostatniego post’u w tym temacie prosiłbym o informacje czy udało się zwalczyć powstały problem, ponieważ

borykam się z dokładnie takim samym od samego początku mojej przygody z TP-LINK.

Pozdrawiam!