Tp link w8901g-karta sieciowa do niego

mam routerek tp link w8901g i chciałem w drugim pokoju podpiąć internet przez niego i tak się zastanawiam czy kupować jakieś 10 m kabla czy może lepiej jakaś karte bezprzewodową sieciową do tego kompa.na pudełku jest tp-link tl-wn350g którą na allegro znalazłem link lub na usb TL-WN321G link do niej . się na tym nie znam więc może coś podpowiecie,chyba można by kupić tą bezprzewodową na usb tylko czy ona się nadaje,bo musi pokonać tak ze 3 ściany tylko nie takie w bloku a domku i jakieś meble itp. wiec co powiecie?czy jakąś inną kartę?czy kabel się sprawi lepiej tylko z tym łatwiej?

Karta TL-WN321G nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ja mam ją i drugi komp mam za ścianą i net nie pracuje za szybko jest jeszcze do wyboru karta TL-WN422G ona ma podobno lepszy zasięg i cenowo jest o ok. 10zł droższa. Wszystko jeszcze zależy od komputera na którym będzie ta karta użytkowana.:slight_smile:

no to będzie do stacjonarnego komputera w pokoju drugim jakieś po prostej 6m i ze 3 ściany po drodze

Unikajcie Panowie kart na usb bo mają zubożony układ Zydas i brak antenki.

Szukajcie czegoś na pełnym Atherosie - najlepiej tp-link 551 (antenka w zestawie).

Różnica w cenie śmieszna.

Jeśli są to ściany działowe to nie ma problemy.

Jeśli ściany żelbetowe ,zbrojone to sygnał może nieco się osłabić.

no to będą gdzieś 3 ściany między pokojami po jakieś chyba 20cm mają i około 7metrów odległości i komputer będzie tyłem stał czyli “zasłaniał” widoczność się anteny z anteną od routera.żeby po prostu dobrze działała z kompem i tym routerem. internet to freedom 2mb