Tp link wa500g - na cyfrowym polsacie

Witam, może zacznę od tego, że jestem laikiem w sprawach sieci komputerowych - mimo to dostałem zadanie aby skonfigurować router który został kupiony. No więc chodzi o to, że na jednym komputerze jest sieć cyfrowego polsatu - oczywiście wchodzi przez usb i chodzi na kompie stacjonarnym windows xp profesional - chciałbym podłączyć do niego laptopa który jest w pokoju obok i działa na systemie windows 7.

Oczywiście sam osobiście trochę się już z nim pobawiłem, ale na pewno nie zrobiłem tego dobrze gdyż na lapku chwyta sygnał - lecz nie da się podłączyć do sieci - pisze, że ma ograniczoną łączność.

Gdyby ktoś mnie poprowadził jak to zrobić byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam ! :slight_smile:

Lepszym wyjściem było by wymienić router na TP-LINK TL-MR3220 jest to router przeznaczony do urzadzeń 3G czyli Play, PLUS, T-Mobile, Cyfrowy Polsat itp. Wtedy bierzesz modem wpinasz go w router i konfigurujesz tylko sam router. Przy tym wyjściu jakie masz musisz zrobić routing na komputerze stacjonarnym a router właściwie będzie potrzebny tylko do przekazywania sygnału po wifi. I aby w drugim kompie był net musisz mieć go właczonego. Dogadajcie się ze sprzedawca i wymiencie na router który podałem lub podobny zaoszczędzicie sobie kupę roboty.

Oo niestety tak właśnie się domyślałem, że tak będzie- postaram się nakłonić właściciela na to, ale nie wiem czy się zgodzi.

Czyli tak ogólnie to dużo z tym roboty jest ? - bo chciałem chociaż zrobić tak żeby przez te kilka dni był ten net na tym laptopie. Gdyby ktoś chętny był mi pomóc to na prawdę się nie obrażę …

Moje pytanie - nie wiem jakie dns ustawić na kompie stacjonarnym aby było dobre - bo podobno trzeba tam wpisać jakieś z cyfrowego polsatu niestety nie umiem znaleźć żadnego z tych kanałów aby tam wpisać