Tp-link wr340g dzisiaj przestał działać

Witam mam 2 laptopy msi karte wi-fi atheros łącze z kablówki laptop niby łączy się z routerem ,a internetu nie ma ,gdy podłączyłem net bezpośrednio z modemu to net śmiga,komp nie chcę się połączyć z routerem wpisuje hasło i nic błąd .Diody w routerze świecą jakby było wszystko o.k ,a nie jest.Restartowałem i modem i router dalej nic .W pomocy technicznej kablówki powiedzieli ,że router zmienił swoje ustawienia.Co mogę jeszcze spróbować zrobić.

Zerknij na kontrolki LED, a głównie na tą oznaczoną jako SYS. Jeżeli miga to znaczy że router pracuje poprawnie, natomiast jeżeli ciągle się świeci to znaczy że router ma jakiś błąd. Spróbuj fizycznie go zrestartować do ustawień fabrycznych. Odłącz zasilanie, następnie wciśnij jakimś drucikiem, albo zapałką przycisk reset. Trzymaj tak przez około 10 sekund, następnie podłącz zasilanie, ale nadal trzymaj reset. Po około 10 sekundach od włączenia zasilania możesz puścić reset.

Pamiętaj że wtedy router wskoczy na adres 192.168.1.1 i jeżeli w komputerach masz ustawione adresy ręcznie to przestaw je na automatyczne. Ta operacja powinna pomóc. Jeżeli nic to nie da to znaczy że cosik innego jest nie tak z twoim routerem, może na poziomie firm waru.

Kontrolka SYS miga ,restart nic nie pomógł nic się nie działo nadal po wpisaniu w przeglądarkę 192.168.1.1 nie łączy się z routerem.Wszystko wygląda tak jak wczoraj a netu nie ma,adres ip pobiera.A jak nie mam połączenia z routerem to jak zrobić upgrade firmware.

Udało się połączyć z routerem,wgrałem nowy firmware ,ale dalej nic.Co jeszcze mogę sprawdzić.

Czy jest możliwe,że dostawca internetu zablokował mi dzielenie łącza ?

Rozumiem że masz internet z TV kablowej i zapewne masz modem od nich. Musisz wiedzieć dwie rzeczy o tym typie łączenia.

  1. Za każdym razem gdy podłączasz nowe urządzenie do modemu kablowego musisz pamiętać o jego resetowaniu poprzez wyłączenie go z prądu i ponowne włączenie.

  2. Być może operator ma zapisany Twój MAC carty sieciowej w swojej bazie w związku czym być może będziesz musiał go sklonować na router.

Polityka blokady łącza jest rzadko na dzień dzisiejszy praktykowana.

O resetowaniu modemu wiem ,ale nie wiem co to MAC i jak go sklonować

Dzisiaj rano zaczęło wszystko działać poprawnie ,nie wiem jak to możliwe.