TP-Link WR340G jak skonfigurować

(Kapro) #1

Witam proszę o radę .Jak krok po kroku skonfigurować router,by nikt oprócz moich dwóch laptopów nie mógł się łączyć z internetem.Mam łącze kablowe Multimedia Polska.Przez router łączę się bezprzewodowo.Teraz sąsiad posiadający laptopa z wi-fi może się łączyć z internetem ode mnie.Wiem ,że robi się to przez stronę http://192.168.1.1/,ale ona jest po angielsku. Z góry dzięki.

(skrzek) #2

i zapewne zawsze będzie...

musisz przynajmniej na karcie "wireless" (albo wifi - nie kojarzę jak tam jest) ustawić zabezpieczenie hasłem.

(Kapro) #3

A dokładnie?,w zakładce wireless security odznaczyć enable ,a potem jest security type ,option ,co tam zaznaczyć ?Czy tak?

(MrAsusrp6) #4

A dokładnie to czy instrukcja obsługi gryzie ??

:arrow: http://www.interprojekt.pl/download.asp ... 135731.pdf

(Kapro) #5

Jest po angielsku ,dla laika w temacie jak ja za skomplikowane.

-- Dodane 11.11.2009 (Śr) 12:12 --

Nadmieniam,że sieć w domu działa bez zarzutu,chodzi mi o to by nikt z sąsiadów się nie podpiął.

(MrAsusrp6) #6

Musisz ustawić hasło dla wifi, ewentualnie filtrowanie Mac.

(Kapro) #7

Ale gdzie i jak proszę dokładniej.

(MrAsusrp6) #8

Masz inny panel administracyjny w swoim routerze, ale powinneś się połapać

beztytuuprj.jpg

(Kapro) #9

Nie ma opcji WPA personal,może ktoś ma taki sam router i mi pomoże?

(MrAsusrp6) #10

Booooże no to daj inna dostępną !!

ddwrtn.jpg

(Kapro) #11

Intuicyjnie poustawiałem ,ale przestał działać,musiałem go zrestartować.

(Jeszzzzz) #12

Kolego mam ten sam problem co Ty... nie wiem jak ustawic te haslo zeby sąsiedzi mi nie kradli internetu :stuck_out_tongue:

(MrAsusrp6) #13

Trzeba troszkę wysiłku i użyć :google:

Zrobiłem specjalnie filmik jak i co

:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=55ZcnkV59B0

(Jeszzzzz) #14

wszystko fajnie i pieknie.. bo domyslilem sie ze to tak trzeba zrobic, tylko ze jak ja tak robie to mi wyskakuje błąd :

WEP key is invalid!

The WEP Key Format is Hexadecimal currently.

Make sure that all digits are Hexadecimal (zero key is illegal) and the length meets the requirement.

(skrzek) #15

widziałeś filmik z linku powyżej???

masz napisane hexadecimal - nad okienkiem w którym wpisujesz hasło masz to napisane??

jeśli tak to wpisujesz hasło w systemie szesnastkowym?? to taki system liczbowy, gdzie cyframi są od 0 do 9 a dalej a,b,c,d,e,f - i tylko z tego możesz skorzystać.

no chyba że zmienisz opcję hasła z trybu szesnastkowego.

(Jeszzzzz) #16

dzieki ; ) nie wiedzialem ocb z tymi systemami szesnastkowymi ; ) wszystko dziala dzieki i pozdro :*

(Kapro) #17

W tym systemie szesnastkowym rozumiem,,że mam użyć liczb od 0-9 na przemian z tymi literami w dowolnej ilości?

(skrzek) #18

tak na przemian cyfr 0-9 i liter a-f ale nie w dowolnej długości tylko w takiej jaką ustawiasz w "keytype" jeśli masz tam 64bity to hasło musi mieć dokładnie 16znaków, jesli 128bit to haslo 32znaki.

(Kapro) #19

Czy potem trzeba coś jeszcze ustawić np.w wł. kart sieciowych itd.

(krzysiekx) #20

Wystarczy że sobie ustawisz hasło i już sąsiad nie będzie mógł kożystać.