TP-Link WR340G nie ładują się niektóre strony (dodatki?)

Problem pojawiał się setki razy, ale rozwiązania nigdzie nie znalazłam. Po podłączeniu i skonfigurowaniu routera internet działa, ale nie ładuje się między innymi poczta wp - wyskakują różne błędy: pobierania załącznika, połączenia albo po prostu mail jest pusty, a wiem że nie jest :stuck_out_tongue: Ładują się tylko takie z jedną linijką tekstu w domyślnej czcionce ważące prawie nic.

Tak samo z gierkami we flash player na facebooku, niektóre chodzą, inne nie… To przeżyję, ale poczta mnie mocno denerwuje.

Czytałam coś o odblokowywaniu portów, ale zielonego pojęcia nie mam, o co może chodzić i skąd wiedzieć, jaki port odblokować i jak to zrobić…

Dziwne to, poczta nie chodzi, a wypasiona gra online śmiga na tyle, na ile pozwala sprzęt w laptopie.

Będę wdzięczna za porady :slight_smile:

a poczta działa jeśli podepniesz kabelek bezpośrednio do komputera? z jakiej przeglądarki korzystasz? być może masz jakiegoś adblocka - wtedy go na chwilę wyłącz i zobacz, może masz jakąś wadliwą listę

I jeszcze powiedz jak łączysz się z tym routerem za pomocą kabelka czy bezprzewodowo ?

Wszystko działa, jeśli bezpośrednio podłączę modem do stacjonarnego kompa. Kabelkiem łączę router z modemem i ze stacjonarnym kompem, jeśli o to chodzi, a laptop korzysta z neta bezprzewodowo (na nim problem jest identyczny, brak poczty i tego flasha czasem). Na stacjonarnym mam mozillę i IE, w obu to samo się dzieje, na laptopie tylko IE. Antywirusy też różne, tu Norton, na lapku Avast.

A gdzie się takiego adblocka wyłącza…? Na laptopie mam coś takiego jak blokowanie pop-ups, także wyłączę i zobaczę, co to da. Ale nie widzę tego na stacjonarnym, chociaż IE ten sam jest :shock: Aha, próbowałam już zaktualizować firmware routera, ale to nic nie dało :confused:

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że jak podłączyłaś się przez router i na komputerze wyskoczył monit o “znalezieniu nowej sieci”, w którym Cię pytają czy ta nowa sieć jest zaufana

kliknęłaś na obu komputerach że nie(zakładając że masz Windowsa). To by mogło przyblokować jakieś uwierzytelniania i upośledzić pocztę…

Jeśli to byłoby problem wystarczy prze konfigurować ustawienia połączenia za pomocą “Konfiguratora Połączeń”.

Raczej nie wydaje mi się, żeby problem leżał w konfiguracji routera, tego typu urządzenia są od dawna typu PnP, a problem dotyczy zarówno kabla jak i wifi.

Warto jednak upewnić się, że nie został w nim włączony żaden filtr pakietów, przyjrzeć się firewallowi i temu co jest w zakładce Advanced Security.

Jeśli to nie pomoże to ja wysiadam ;p

Ale na pewno znajdzie się ktoś kompetentniejszy i dopomoże.

Nie pamiętam takiego komunikatu, jeśli był… w ogóle z tym routerem były straszne problemy od samego początku, zaczął działać dopiero na jakichś randomowych ustawieniach, które wyszperałam w necie. Samo ‘quick setup’ nic nie dawało, static IP nie chciał przetrawić, dynamicznego też nie czytał, dopiero jak zmieniłam adres zw 192.168.1.1. na 2.1 to podziałało. Oprócz tej poczty nieszczęsnej i fejsbukowych gierek.

A firewalla, okazuje się, mam wyłączonego na stacjonarnym, bo chyba chciał tego antywir (oryginalny Norton), nie miałam pojęcia… Nie wiem, czy to słuszne, nie mój komp :stuck_out_tongue:

A co zrobić, żeby jakieś filtry przejrzeć? Nie znam się kompletnie, jak instrukcja nie brzmi ‘kliknij na cośtam, wklep to i to, enter, czekaj, znowu kliknij’ to nie potrafię :frowning:

Mówisz że 192.168.1.1 nie chciało działać ?

A że się tak zapytam, co to za modem jest ten do neta ? Czy to nie jest aby modem z routerem od razu (wbudowanym)?

Jeśli tak to by wyjaśniało większość problemów.

modem jest od netii, nie wiem co by jeszcze na jego temat powiedzieć ^^" a z routerem raczej nie, bo ma jedno wejście na ten kabel z przezroczystą końcówką (wybaczcie terminologię żółtodzioba). 1.1 działało, jak wpisywałam adres ręcznie tzn. static IP, ale na dłuższą metę to było bez sensu, bo nie działał bezprzewodowy internet, a wtedy jeszcze nie pasował mu adres bramy domyślnej, bo też miał końcówkę 1.1 i trzeba było coś wymyślać, no i się koniec końców i tak coś psuło. A poczta to nie działała nigdy, tylko że mi to nie przeszkadzało, bo przez większość roku jestem gdzie indziej :stuck_out_tongue: no ale mamy wakacje i hm…

Spróbuj zrobić tak.

Wejdź w ustawienia tego twojego routera i zmień 2 sprawy

  1. Gdzieś w ustawieniach network, zmień tak żeby pobierał ustawienia internetu ze zdalnego servera (od dostawcy, albo coś w ten deseń)

  2. W advanced aetings wyłącz opcje “server DHCP”.

Kliknij “zapisz zmiany”… i poczekaj z minute.

W tym czasie na komputerze(najlepiej tym podłączonym kablem) powinno się wyłączyć połączenie LAN, a następnie po około minucie powinno się pojawić na nowo.(często pojawia się i znika parę razy).

Jeśli po 2-3 minutach nie pojawi się żadne połączenie sieciowe to znaczy, że ten modem nie ma wbudowanego servera DHCP i problem leży gdzie indziej.

Hm, teraz to już w ogóle przestało działać… nie da mi zmienić z powrotem na dhcp i dynamic IP, bo ‘nie można nawiązać połączenia’ ale może mu się odwidzi za jakiś czas… Od dostawcy zresztą chce jakiegoś username i hasła. Kiedyś wklepałam tam to, co dostałam od netii, z czym mogłam się logować na ich stronę, ale nic to nie dawało.

Ale bardzo możliwe, że coś źle robię, bo oprócz dynamic mam do wyboru jeszcze static IP, PPPoE (tu chce użytkownika i hasła) i kilka kombinacji ze słowem russian (o_O).

[edit]

No, chodzi jak pozmieniałam z powrotem, tylko nadal bez poczty i ■■■■■ółek z fejsbuka. Ech.

Przemyślałem całą sprawę i doszedłem do wniosku, że mój sposób powinien działać. Nie ma gwarancji że działała by poczta, ale internet powinien być.

Doszedłem do wniosku, że nie było go gdyż prawdopodobnie nie zmieniłaś na powrót ustawień w komputerze.

Zakładam, że do modyfikacji ustawień routera wykorzystałaś procedurę opisaną w instrukcji. Czyli wejść do ustawień protokołu TCP/IP i wpisać ręcznie adres i maskę sieci.

Po takim zabiegu (i pozostawieniu tych ustawień) na komputerze będzie działać internet bez problemów, dopóki na Routerze włączony jest server DHCP.

W chwili gdy go wyłączyłaś, sieć do której chciał podłączyć się twój komputer przestała istnieć i dlatego nie było nic.

Wystarczy, że po tych zmianach usunie się ustawienia wpisane na samym początku w komputerze (czyli te z instrukcji routera). W tym celu należy wejść do ustawień protokołu TCP/IP jak opisano w instrukcji i zaznaczyć opcje “pobierz adres automatycznie”.

A i ustawień network nie ruszaj, tam już wszystko jest ok. (ja się pomyliłem bo zapomniałem, że router nie ma modemu i podłączamy przez inne urządzenie)

Wystarczy, że tylko wyłączysz opcje DHCP.

I jakby co, zanim zaczniesz zmieniać to zapisz sobie ustawienia jakie masz teraz, żeby potem było można wrócić. ;]