TP-Link WR543G i bezprzewodowo n i brother DCP-395CN


(marcin6660) #1

Witam.

Mam internet z Netii rozprowadzony poprzez Router TP-Link W8910G. Komputery mam podłączone bezprzewodowo przez Wi-Fi. Chciałbym dodatkowo podłączyć bez kabli dekoder n i Drukarkę Brother DCP-395CN. Czy 2 routery TP Link WR543G dadzą taką możliwość ??? http://www.tp-link.com/pl/products/prod ... =TL-WR543G


(ant0n) #2

Aby podłączyć bezprzewodowo dekoder telewizji N musisz użyć access pointa pracującego w trybie klient, a nie żadnego routera. Możesz kupić np. taki http://www.tp-link.com/pl/products/productDetails.asp?class=wlan&pmodel=TL-WA500G. Co do drukarki, to trzeba ją podłączyć najpierw do print serwera, aby była dostępna w Twojej sieci. Coś takiego: http://www.tp-link.com/pl/products/productDetails.asp?class=ps&pmodel=TL-WPS510U mam na myśli. Tylko musisz się upewnić czy będzie współpracował z Twoją drukarką.


(marcin6660) #3

Ale przecież jest widoczna w mojej sieci bo jest podłączona kablem sieciowym a nie przez usb do routera i mogę ją obsługiwać zarówno z komputera stacjonarnego jak i z laptopa. Po co mam kupować przejście z usb do sieci jak ma wyjście internetowe tylko że na kabel a nie bezprzewodowo. Czy to nie to samo co z dekoderem n ???


(ant0n) #4

Zatem w porządku. Nie zauważyłem w specyfikacji drukarki, że posiada ethernet. W taki razie jeśli chcesz, aby była podłączona bezprzewodowo, to musisz postąpić jak z dekoderem telewizji N - access point w trybie klient.


(marcin6660) #5

Czy ten TP-Link TL-WA500G to najtańsza opcja czy jest jeszcze coś tańszego ? Jeśli nie to kupię 2 sztuki tego modelu do Brothera i n.


(ant0n) #6

Tania i sprawdzona. Sam używam.


(Kpc21) #7

Przy czym jeśli chodzi o dekoder "n", rozumiem, że multiroomu nie masz. Bo gdybyś miał, to przy połączeniu bezprzewodowym mogą występować problemy (wymagany jest dość wysoki transfer).

Pewnie znalazłby się minimalnie tańszy, ale bardziej opłaca się kupić TP-Linka - jest sprawdzony.