TP-Link WR740N jako access point-wydzielono

Witam!

Mam podobny problem, więc jeśli mogę “podepnę” się pod temat.

Nawiązując do korespondencji:

Posiadam 1 router edi max 3g 6200 n i teraz kupiłem tp linka (jak w temacie) jako 2. Chce postawić go jako AP do tunera sat i tv samsung ue40d5500. Zrobiłem krok po kroku jak pisał Roobal i jak najbardziej zadziałało. W tp linku działa internet przez wi-fi i kablowo. Oczywiście z drugiej opcji będę korzystał. Po skonfigurowaniu pojawił mi się mały problem a mianowicie jak w tp linku wyłączę serwer DHCP, nie mogę zalogować się przez przeglądarkę do ustawień w tp linku - do ustawień. Kolejnym problemem jest to że nie mogę ustawić aby telewizor odbierał internet. Wyświetlają się komunikaty: raz:“proszę sprawdzić zabezpieczenie sieci w routerze” kolejny raz: “serwer DHCP jest wyłączony” i niestety nie mogę nawiązać połączenia. Podłączając kabel do tunera sat internet działa bezproblemowo i dlatego nie wiem gdzie tkwi błąd.

Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu - bardzo bym prosił o pomoc.

Poza tym mam jeszcze jedno pytanie. Chciałbym aby zabezpieczyć sieć poprzez filtrowanie adresów MAC. Czy jest to możliwe żeby zabezpieczyć router tp linka w jakiś sposób (jest on podłączony do edimaxa przez wifi) bo próbowałem poprzez podanie adresu MAC tp linka w edi maxie ale niestety wówczas nie ma neta w tp linku.

Może trochę chaotycznie to opisałem, ale mam nadzieję że zrozumiale.

To mój pierwszy post :smiley: .

Pozdrawiam

bryku660

Następnym razem załóż własny temat, wydzieliłem.