TP oszukuje, czy u mnie coś nie tak?

Mam Neostradę 1MB/sek.

Od niedawna stwierdziłem, że spadła mi szybkośc ściągania do 0,5 MB/sek.

Czy to wina TP i oni oszukują bo na pasku jak byk jest napisane 1,3 MB a ściąga 0,2-0,5MB/sek.

A może jaki wirus wlazł do koputera, czy poprostu to się zdarza?

Jesli wina TP, to czy mogę reklamować nieprawidłowe działanie i zmusić ich do zwrotu pieniędzy??

w umowie jest że MAKSYMALNA prędkość to 1 mega, ale w praktyce jest różnie. U mnie też coś ostatnio wolno. Przeskanuj kompa antywirem

Chyba nie trzeba, bo właśnie piszę z Linuxa Live CD i jest dokładnie tak samo, czyli flaki z olejem, a nie Noe 1MB/sek.

Przecież na Live CD nie mogą być wirusy, bo jak, więc na pewno wina leży po stronie TP.

Jeżeli będzie to trwało więcej jak pare dni napiszę skargę, bo w końcu płace 77 zł na miesiąc za 1MB a nie za 0,5MB.

a skąd ja moge wiedzieć jaki masz system? nie napisałeś tego. a po 2 trzeba umowy czytać ;] nic nie poradzisz. jest napisane że maksymalna przepustowość to 1 mb więc choćbyś miał transfer 1 kb/sec to nie masz co wojować ;]

skarg mozesz napisac i sto ale nic Ci to nie da

umowa wyraznie mowi ze predkosc jest do 1MB a nie 1MB

ja aktualnie mam w umowie predkosc do 16MB ale realnie mam 6 do 6,5MB bo na tych kablach wiecej sie nie wyciagnie

Janie nie denerwuj się.

Ja mam system XP Home, a nie Live CD Linux.

Ja tylko testowałem prędkość za pomocą Live CD Lin-OS, aby upewnić się, czy to wirus, czy nie.

Pisząc ten post (obecnie) wszystko wróciło do normy.

Dziwię się Wam, że uważacie, iż nic nie można wskórać w TP.

To już nie te czasy, że byli monopolistami. Uważam, że jeżeliby ta usługa przez dłuższy czas odbiegała swoimi parametrami od umowy, można skutecznie ją reklamować, a w najgorszym wypadku na koniec umowy podziękować i przenieść się do konkurencji.

Już teraz bombardują mnie telefonami konkurenci Tele2, Netia, Dialog, Energis, więc jest w czym wybierać.

U mnie w Wieluniu - woj. łódzkie, wiele osób się wkurza że nesotara ściąga znaczniej wolniej niż w umowie. Kolega ma 512kbit a transfery 30-40kbit/s

Najgorsze jest to że jak mu się skończy umowa za parę miesięcy, to nie ma za bardzo wyboru, bo Netia też świadczy swoje usługi na PolPaku więc mogą wystąpić podobne problemy, chyba że to od czegoś innego zależy.

A propos Netii.

Tepsa podała mi informację, że tylko netia korzysta z ich łączy, a pozostali to niby jak?

Nie wiem kto ściemnia, bo Tele2 twierdzi, iz korzysta z łączy TP, a TP, że to nieprawda, albo ja coś źle zrozumiałem.

bez nazwy - ja też mam 1mb. I od lipca tego roku toczę batalię z Tp. Praktycznie nie ma dnia, żebym do nich nie dzwonił.

Z umowy można zrezygnować, ale będziesz płacić sporą kare. Ja np zgłosiłem już reklamacji i teraz chyba zostało im 12 dni i mi odpowiedzą, czy odetną mnie czy nie.

Jeśli płacę to żądam, a skoro nie wywiązują się z umowy to niech spadają - bo prędkość mam max 5kb.

P.S nie wiem jak to robi NETIA, ale przecież korzystają z łącz TP a u nich net śmiga jak trzeba. Dlatego też przechodzę do nich i za darmo 210zł dostaje się :stuck_out_tongue:

Jarod , czekam jak na zbawienie na Marzec, aby wypowiedziec TP umowę na telefon i neostradę.

To jest skandal.

Teraz już systematycznie po południu i wieczorem mam 1/4 prędkości tej za którą płacę.

Tylko rano chodzi net jak trzeba, a potem to jest masakra.

Ościąganiu czegokolwiek lub oglądaniu filmów na Youtube można zapomnieć.

I oni beszczelnie jeszcze wydzwaniają do mnie, i proponują nowy pakiet z videostradą.

Przecież ja bym musiał 8 godzin ściągać film z wypożyczalni z tą prędkością.

Oni chyba na głowe upadli.

Teraz to bez mrugnięcia okiem będę mógł przejść do nowego operatora, bo nawet jak będzie prędkość nawalać to przynajmniej o 50% taniej więc jakoś to przeboleję.

ja tez mam neo ale zazwyczaj jest nawet więcej mam 1 mb a ciągnie nawet 155kb

To zapewne zależy od miejscowości.

W sumie przez prawie cały rok nie było niespodzianek, a dopiero teraz zaczęło się dziać coś dziwnego.

ja mieszkam takiej dziurze może dlatego ,mało ludzi ma neta

również mam neo 1mb, transfer się trzyma…mieszkam na obrzeżach Bydgoszczy…ale jedyny problem to czas pnig…ni cholere nie zejdzie poniżej 100ms…jak mam 100 to już cud…pod Ubuntu miewałem ping koło 90…ale na windows jakiego bym nie miał zawsze 100+