Tplink wa501g i vista

czy ktoś miał już taki problem, że nie mógł się połączyć w żaden sposób z AP?? tzn wpisując 192.168.1.1 pojawia sie strona ftp serwera w sieci i nic nie mogę zrobić. nawet podpinając AP na krótko tylko z komputerem nie mogę włączyć tej strony konfigurującej. Tak dzieje się i w viscie i w linuxie z tym że w linuxie internet chodzi, nie mogę tylko skonfigurować AP, a w viscie jest połączenie tylko lokalne. Polecono mi wymianę firmware w AP ale jak to zrobić?? nie kumam tych instrukcji w manualu, a na dodatek to żeby to zrobic i tak muszę włączyć te strone konfiguracyjna w AP :frowning: Błagam o pomoc

Hej !!

A czy jesteś pewien, że wpisujesz dobry adres do panelu ?? Nie w każdym przypadku jest to 192.168.1.1 - niekiedy jest na przykład 192.168.2.1 lub 192.168.2.0. Najlepiej podłącz ponownie tylko do kompa - wyłączając podpięcie WAN - ale przed tym zresetuj router i popróbuj kombinacji 192.168.X.Y, gdzie X i Y to będą cyfry 0, 1 lub 2.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

w instrukcji pisze 192.168.1.1

ja nie mam routera tylko mój usługodawca a AP mam podpięty do switcha

zresetowałem wszystkie switche i teraz internet mi chodzi na Viscie ale dalej nie mam dostępu do konfiguracji routera

Hey !!

No tak - należy tylko pamiętać o ważnej zasadzie - że w internecie oraz w sieci lokalnej IP urządzeń podłączonych musi być unikatowe. Niestety, skoro serwer FTP jest widoczny pod numerem router’a, to router musi mieć nieco inny adres - tym bardziej że w wielu router’ach można przypisać numer pod którym router występuję w sieci lokalnej. Nie zostaje więc nic innego, jak próbować…

A jeśli chodzi o połączenie, to rozumiem, że po prostu jest internet podłączony do routera, a z niego - poprzez switch’e - rozdzielany na pozostałych użytkowników sieci ?? Dobrze rozumiem ??

Z pozdrowieniami

Dimatheus

z bezprzewodowej anteny zewnętrznej internet leci przez wireless switch do zwykłego switcha a z niego do pozostałych użytkowników domu i AP

A przede wszystkim ap należy do Ciebie? Czy masz hasło do niego? Chyba nie. Nic Ci nie da kombinowanie. Skontaktuj się z swoim dostawcą, powiedz w czym jest problem i niech oni wgrywają nowe oprogramowanie.

Zdecyduj się.

Mi to wygląda na próbę nielegalnego podpięcia dodatkowych kompów do sieci. Hahahaha. POWODZENIA.

Pozdrawiam.

“ale dalej nie mam dostępu do konfiguracji routera”

sory chodziło mi o AP.