Tracking cookie i jakaś "odmiana" trojana - pomocy

Więc, chodzi o to że skanowanie Norton’em wykryło ciasteczka i to podobno nie jest wielki problem, ale wykryło mi wirusa Trojan.Brisv.A!inf - dokładnie coś takiego… Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to jest i jak się tego pozbyć, na razie nie wchodzi w grę przeinstalowanie systemu bo sama tego nie potrafię zrobić… wiem, powiecie, kolejna baba co się nie zna ale dla mnie to naprawdę ogromny problem, bo strasznie mi się komp zamula i wolno chodzi…;/

liczę że ktoś mi powoli wytłumaczy co mogę z tym zrobić…

Przeczyść system Ccleanerem

Skorzystaj z Malwarebytes’ Anti-Malware

Ten CCleanerem codziennie czyszczę dysk i nic mi nie wykrywa;/ dopiero dzisiaj Norton coś tam znalazł, nawet powtórzyłam 2 razy skanowanie;/

CCleaner nie jest od wykrywania czegokolwiek poza zbędnymi plikami np. tymczasowymi, etc. Użyj Malwarebytes, tak jak zalecił huber2t. Co z tego że Norton coś wykrył skoro nie mamy do tego wglądu? :slight_smile:

EDIT::

Jesteś nowym użytkownikiem i musisz się nauczyć ścisłości :slight_smile: logi pokazuj np na http://wklej.org

Nie mam pojęcia, na początku dodałam ze dla mnie to raczej czarna magia;/ żeby przeskanować system tym drugim programem trzeba wyłączyć wszystkie programy?

Pobierz Malwarebytes z linku podanego przez huber2t. Następnie zainstaluj program i go uruchom. Pierwszą czynnością po otworzeniu okna programu jest aktualizacja. Zaktualizuj więc i wykonaj pełne skanowanie. Po zakończeniu skanowania pokaż log (który się wyświetli) :slight_smile: