Tracking Cookies x/

Witam jestem nowy i mam pewien problem mianowicie od pewnego czasu zauwazylem na swoim komputerze pewien wirus ma on nazwe " tracking cookies " i co go nie usuwam znow mi sie pojawia (widzialem juz inne tematy ale niema dokladniejszych odpowiedzi na moje pytanie )

1 gram w duzo gier np World of Warcraft i bardzo boje sie ze moge stracic konto rowniez na poczcie internetowej jak i gdzie indziej i czy tak rzeczywiscie moze sie stac ?(sorki za brak interpunkcji ale alt mi nie dziala )

2 jak to usunac raz na zawsze ? jak ktos by wiedzial ( dodam ze robilem reinstal windowsa i po wejsciu na neta znow mi sie pojawil po pewnym czasie )

informacje moze pomoga :

moja przegladarka to Mozilla Firefox

antyVirus to Norton 2009

Podaj log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Podaj log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście podajesz tylko link.

Możliwe, że wirus przenosi się przez np. pendrive.

1.Jeśli to tylko " tracking cookies " to wystarczy jeśli przeskanujesz system np.programami typu Spybot-Search lub Ad-Aware i wszystko co znajdą wystarczy usunąć.Jest to wywołane przez obsługę Cookies, lecz jest to zupełnie niegroźne. Powstają one przez logowanie się na strony www.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … y+1.5.2.20

  1. Można wyłączyć w opcjach przeglądarki obsługę ciasteczek,ale wtedy będą kłopoty z zalogowaniem się na niektóre strony

hmmm dzieki ale najbardziej boje sie o to co pisalem ze moge stracic konta na wszelakiego typu forach email i kontach w gre i jeszcze nikt mi nie odpowiedzial na to pytanie czy to mozliwe :stuck_out_tongue:

@pawlo 1234 nie musisz się obwiać niczego nic nie stracisz zastosuj się do rady “ybu” i spoko dalej będziesz mógł korzystać ze swoich kont.

ok dzieki wielkie wlasnie skanuje kompa progralemm spybot niedlugo bede mial wyniki

po przeskanowaniu znalazlem jeden problem

"Kompania: Microsoft

Produkt: Windows Security Center

Szkodliwy: Changed Security Center Settings

Funkcjonalność

This entry only wants to bring to your attention that “someone” has disabled one or more notifications in the Windows security center.

If you’ve changed the settings yourself you can safely tell Spybot to exclude those detections from further searches. In order to do this please right click on each in turn, then click “exclude this detection from future searches”. That way, should any other part of security center settings change Spybot will still detect those. For more information please visit our forum linked above.

“Windows Security Center.AntiVirusOverride” , if this is found, the Security Center does not monitor the antivirus-protection

“”"""

i coz po kolejnym skanowaniu znow to mam

sorry ze nadal zadaje glupie pytania ale czy jak bede mial wlaczony tryb cookies i bede chcial sie gdzies zalogowac (wedle tego co zrozumialem z opisem tego wirusa ) czy ktos zdobedzie moj login i haslo ?

Tym się nie przejmuj. :slight_smile:

kurde po zrobieniu wsztstkiego znow to mam caly czas i kurde jakos nie ujdzie mi zeby sie tym nie przejac jak mam grac w jakies gry no i nie tylko tez na necie email itd ale no dobra mzoe nikt mi sie nie wlamie dzieki i narazie

pawlo1234 , nie za dużo tych kurde? Nazwij temat konkretnie. Po co dajesz bezsensowne znaki? Popraw błędy. na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj proszę regulamin forum.