Tradycyjny monitor

Powiedzcie mi na co mam zwracać uwagę kupując

17 calowy używany monitor ze strony :

http://www.recycle-it.de/index.html

wiem na pewno że na pewno plamka … ale jaka ?? i odświeżanie … ??

w poziomie , w pionie … ile Hz ?? Norma TCO 99 ??

VGA czy SVGA ? Może macie jakichś sprawdzonych producentów ?

Dzięki za wszelkie wskazówki :slight_smile: o podpowiedzi :slight_smile:

Zależy to od twoich funduszy - ile zamierzasz przeznaczyć. Plamka jest wazna, im mniejsza tym lepiej. Najlepiej to kupić taki monitor który ma 100 Hz odświeżania przy 1024&768. Jak ja kupowałem monitor, a było to rok czasu wstecz to wybrałem Neca FE770. Na 1024&768 wyciągam max 85 Hz ale jest git. Jestem bardzo zadowolony, żadnych usterek. Wybór należy do ciebie.

Z tego co widzę to oferowany przez tą firmę sprzęt pochodzi z “recyclingu”

Tak że pierwszą rzeczą na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie monitora OCR to stan lampy kineskopowej. Jezeli zakupu dokonujesz przez internet to niestety nie masz możliwości nawet wizualnego sprawdzenia jego stopnia zużycia. Osobiście odradzam. Lepiej dołożyć parę złotych i kupić fabrycznie nowy monitor.

no tak ten sprzęt pochodzi z recyklingu … jest tani ale akurat tam

mogę pozwolić sobie tylko na taki , bo nie chcę niczego wieźć z polski …

Fiesta … proszę powiedz mi jak mam sprawdzić stan lampy kineskopowej

chyba nie rozkręcę obudowy ?? … na pewno jest jakiś inny sposób

tylko jaki ??

Ta firma to nie tylko w necie sprzedaje , oni mają także swoje sklepy.

Może ktoś jeszcze pochwali się swoim monitorem i poleci mi go :wink: ??

Zakup używanego monitora to dużo ryzko , szczególnie że nie można go zobaczyć przed zakupem. Szukaj takiego który będzie miał w rozdzielczości 1024x768 min 100hz odświerzania. Dobzi producenci to : Samsung , philips, mitsubishy. Nie napisałem LG bo nie przepadam za tymi monitorami. Możliwe że omylnie…

Sorry ale dobrym producentem ma byc

tudziez indziej

:smiley: :smiley: :smiley: :o a moze jeszcze sony skladane w podwarszawskiej wsi w jakies stodole.

dobrze to oni umieja obudowy z plastiku wylewac a nie produkowac minitory.Jak szukasz to tylko Nec, iiyama, eizo i wcale ceny nie bija na glowe za rozsadna cene tez dostaniesz dobry sprzet :!: :!: :!:

Naruszajac ponownie temat powiem tak kiedys w sklepie gdy poszukiwalem monitora (nieduzy sklepik) zapytalem o neca, iiyame eizo na co sprzedawca poinformowal mnie: “nie mamy modeli tych producentow na sklepie ewentualnie zamowimy panu.” zaciekawiony zapytalem dlaczego i uslyszalem:"no bo widzi pan gdybym wstawil neca iiyame lub eizo a obok lg samsunaga czy jakies inne bardziej rozreklamowane marki to sprzedalbym je bez problemu a tamte staly by i sie kurzyly.Wiem oczywiscie ze ci producenci sa bardzo dobrzy ale klient nie jest w temacie i wybiera to co mu podpowiada reklama"wiec jedno klasyczne niedouczenie :!: troche mnie to wkurza jak przychodzi jakis palant znajomy i chwali sie swoim nowym lg lcd a ja doskonale wiem ze sprzet ten to poprostu to jedno wielkie badziewie i cud ze juz mu 2 tygodnie chodzi.Mowie typowi pozytaj sobie specyfikacje techniczne na stronie producenta i zobacz jakies gowno kupil na co on ze ten jest najlepszy bo to lg :twisted: :twisted: :twisted: no i gadac z takim ale czego reklama niepotrafi sprzedac.Mozna by gowienko w papierek zapakowac dobrze zareklamowac a na 100% znajda sie frajerzy co kupia i beda sie jeszcze chwalic.Poprostu rzenada ale to wszystko wywolane panujaca moda na posiadanie komputera a niech sie kurzy ale synek w szkole sie pochwali ze ma.No i co z tego ze nawet go wlaczec nie umie a dotknac sie boi zeby nie zepsuc ale ma :!: :twisted:

drogich monitorow typu IIyama nie opłaca sie na połke brac poniewaz sprzet generalnie taniej i jesli monitor drogi nie sprzeda sie po pierwszym miesiacu to potem traci na wartosci i firmy komputerowe traca na czyms takim poza tym podejrzewam ze kurzyłyły by sie te drogie poniewaz wspolczesny klient jest nastawiany na tani monitor , nie musi byc dobry tylko musi byc tani

Draco27 tak masz racje przeoczyłem pare bardzo dobrych firm jednak napewno za kiepskie firmy nie uznałbym Samsunga czy Philipsa. Sam posiadam Philipsa 107P5 Brillance i bardzo sobie go chwale. Śmiało możesz przeczytać specyfikacje techniczne tego monitora.

Tak blado wypadają LCD przy CRT ale można sprowadzić nawet najlepszy monitor CRT i ustawić w nim beznadziejne kolorki aby i tak wyglądał na jakiś przedpotopowy - tak jak to robi Media Markt.

:? :? :?

Przecież nie o tym mowa w tym topicu.

IMHO od stycznia pewno autor już podjął stosowną decyzję.

monitor w podamnym linku nie przypomina mi wcale monitora CRT :slight_smile: raczzej załozyłbym sie zze to LCD

Jeżeli znasz podstawy HTMLa to powinieneś wiedzieć że jest to odsyłacz do strony głównej a nie do strony z konkretnym modelem monitora, a jej zawartość z pewnością się zmienia 8)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10368 Także polecam ten monitorek. Jest po prostu genialny :slight_smile:

nie uznalem philipsa za zly patrz na post :!: Fakt to dobra firma nie powiem tego jednak o Samsungu

ale to taki glupi mit fakt ze mozna kupic lub wstawic monitor do sklepu za 10000 lub wiecej ale iiyamy maja rowniez w ofercie tansze modele ktore moim zdaniem co do jakosci i stosunku cenowego gubia przereklamowany ■■■■ tyle ze przecietny Kowalski biorąc swoj pierwszy komputer patrzy po nazwach i widzi np. LG Samsung itd a nazwa ta mu sie kojarzy z telewizorem ktory stoi ww salonie wiec bedzie dobry a to poprostu fikcja :twisted:

Tak jak kazda moda zabija cos cennego w poszczegolnych grupach tak samo dzieje sie dzisiaj ze sprzetem komputerowym. To co kiedys bylo pieszczone przez grupe ludzi zostaje zabite przez ogół ktory nie patrzy co sie ma tylko ze ma przykre pozostaje czekac az minie albo nigdy nie minie i czeka nas zasypanie swiata.Wszystko bylo by dobrze jakby ludzie wiedzieli pocokupuja i zeby z niego korzystali a nie traktowali jak mebla albo szpanu

pozdro

Chyba za odejscie od tematu panowie moderatorzy nie wyczyszcza mi posta z góry dzieki :lol: