Transfer dysku w laptopie

Witam. Mam pytanie dotyczące szybkości transferu plików w laptopie. Czy ktoś z was orientuje się może mniej więcej z jaką prędkością przykładowo pliki kopiowane są z jednej partycji na drugą? W moim przypadku wg. tego co podaje Windows 7 transfer wynosi około 17,7MB/s. Od nie dawna pracuje na laptopie, zawsze był to komputer stacjonarny i tam odbywało się to o wiele wiele szybciej. To normalny trafsfer czy z moim lapkiem jest coś nie HALO?

Wszystko jest ok. Skoro to laptop zakładam że na 99% Twój dysk kręci się z prędkością 5400rpm. Więc transfer z jednej partycji na drugą w obrębie jednego dysku oscyluje w tych granicach co podałeś. Gdybyś posiadał dysk o prędkości talerzy 7200rpm wtedy transfer byłby podobny do dysku w komputerze stacjonarnym gdyż dyski tam znajdujące się kręcą z prędkością 7200rpm a i to nie zmienia faktu bo dyski te są wydajniejsze niż najszybsze w laptopach chodź te różnice już się powoli zacierają.

Dodane 04.03.2011 (Pt) 9:18

Druga sprawa to istotny wpływ na transfer ma też znaczenie czy kopiujesz dużą ilość małych plików czy pojedyncze pliki o dużych rozmiarach jak i też stopień defragmentacji dysku.

Że niby czego??? Chyba miałeś na myśli fragmentację…

Tak defragmentację słownik T9 nie posiada tego słowa a ja nie przeczytałam co piszę :slight_smile: i nie miałeś a miałaś. Proszę rozróżniać płeć xD

Co w takim razie oznacza to "Max. szybkość transmisji danych [MB/s] 300 "? ściema marketingowa?

W tym przypadku jest to maksymalna prędkość interface’u a nie dysku. Wąskim gardłem jest tu dysk i to on determinuje realne prędkości.