Transfer łącza

Witam. Mam internet lokalny o łączu 128kb/s. Gdy go założyłem miałem transfery około 500-1000kb/s jak ściągałem tylko z przeglądarki czyli przez proxy. Ale mam problem teraz mam max 10kb/s i nie wiem czy to jest spowodowane. Rozmawiałem z adminem i mówi, że przez proxy śmiga pożadnie. A tutaj zapodaje stronke mojego providera dla bezpieczeństwa http://www.city-net.pl mam nadzieje, że na coś sie natkniecie. Mam firewalla kerio.

Jeżeli masz dostęp do Internetu prędkości 128 kilobitów na sekundę to z łatwego obliczenia wynika teoretyczna maksymalna prędkość:

128 kb * 1024 = 131072 bitów na sekundę

131072 b / 8 = 16384 bajtów na sekundę

16384 B / 1024 = 16 kilobajtów (kB, ew. KB) na sekundę

Znana jest sprawa, że jak ściągasz jakiś plik np. poprzez IE to w oknie transerfu na początku pokaże Ci astronomiczne wartości, lecz takowe później spadają.

Jeśli natomiast masz Internet przez sieć lan (ewentualnie sieć wlan) i jak napisałeś, że przez proxy szło 500-1000kb/s to to ma się nijak do prędkości połączenia z Internetem - czym to jest spowodowane to nie wiem do dzisiaj.

Serwer proxy mogą buforować najczęściej ściągane pliki (zależy to od samego serwera i jego ustawień) i wtedy tak naprawdę taki plik ściągasz przez lan a nie z Internetu i najprawdopodobniej dlatego miałeś takie transfery.