Transfer = Ograniczanie POMOCY

Witam

Od polowy roku mam problem z routerem poniewaz brat na innym komputerze bez przerwy obciaza lacze m.in sciagajac i ogladajac … INTERNET mam 2 mb :slight_smile: a net na 3 podzielony routerem :slight_smile:

Bardzo chcialbym jakos to ograniczyc zeby na brata kompie byl zuzyty max 1mb :slight_smile: Ja sie kompletnie nie znam ale prosze o pomoc … I czy jakies programy cos dadza ? czy tylko wielka sciema . :slight_smile:

Internet mam 2 mb

Router to PENTAGRAM P 6381

Jest mozliwosc ograniczenia ? tak zeby naprawde skutkowalo ?

Prosze o wyczerpujaca wypowiedz …

Musiałbyś mieć router z funkcją QoS. A tak, możesz zainstalować co najwyżej na komputerze brata oprogramowanie ograniczające transfer.

szczurek21 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

kilka postów niżej:

jak-rozdzielic-internet-komputery-t344300.html

Nie myl QoS (priorytetowanie, Traffic shaping itd.) z np. z load balancing.

Dodane 26.07.2009 (N) 13:32

Bez inwestycji (~300zł w inny router) jedyne wyjście to (jak już napisano) ograniczenie na siłę transferu poprzez np. zrobienie z jednego komputera bramy domyślnej/proxy (wymaga to jednak włączonego non-stop komputera). Standardowe ograniczenie na “na sztywno” powoduje najczęściej, że ruch przychodzący do routera jest standardowy, natomiast między routerem a komputerem jest spowolniony.

Kup dodatkowy router, wrzuć na niego niestandardowe oprogramowanie (typu DD-WRT)