Transfer = Ograniczanie POMOCY

(Szczurek210) #1

Witam

Od polowy roku mam problem z routerem poniewaz brat na innym komputerze bez przerwy obciaza lacze m.in sciagajac i ogladajac .. INTERNET mam 2 mb :slight_smile: a net na 3 podzielony routerem :slight_smile:

Bardzo chcialbym jakos to ograniczyc zeby na brata kompie byl zuzyty max 1mb :slight_smile: Ja sie kompletnie nie znam ale prosze o pomoc .. I czy jakies programy cos dadza ? czy tylko wielka sciema . :slight_smile:

Internet mam 2 mb

Router to PENTAGRAM P 6381

Jest mozliwosc ograniczenia ? tak zeby naprawde skutkowalo ?

Prosze o wyczerpujaca wypowiedz ...

(Kpc21) #2

Musia艂by艣 mie膰 router z funkcj膮 QoS. A tak, mo偶esz zainstalowa膰 co najwy偶ej na komputerze brata oprogramowanie ograniczaj膮ce transfer.

(Agatonster) #3

szczurek21 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwr贸ceniem szczeg贸lnej uwagi na pierwszy post. Prosz臋 poprawi膰 tytu艂 tematu na konkretny, m贸wi膮cy o problemie.

Prosz臋 poprawi膰 pisowni臋 w opisie problemu. W celu dokonania korekty prosz臋 u偶y膰 przycisku Edytuj przy po艣cie otwieraj膮cym ten temat.

Zignorowanie zalecenia b臋dzie skutkowa艂o usuni臋ciem tematu do Kosza.

(andrzej928) #4

kilka post贸w ni偶ej:

jak-rozdzielic-internet-komputery-t344300.html

(bachus) #5

Nie myl QoS (priorytetowanie, Traffic shaping itd.) z np. z load balancing.

-- Dodane 26.07.2009 (N) 13:32 --

Bez inwestycji (~300z艂 w inny router) jedyne wyj艣cie to (jak ju偶 napisano) ograniczenie na si艂臋 transferu poprzez np. zrobienie z jednego komputera bramy domy艣lnej/proxy (wymaga to jednak w艂膮czonego non-stop komputera). Standardowe ograniczenie na "na sztywno" powoduje najcz臋艣ciej, 偶e ruch przychodz膮cy do routera jest standardowy, natomiast mi臋dzy routerem a komputerem jest spowolniony.

Kup dodatkowy router, wrzu膰 na niego niestandardowe oprogramowanie (typu DD-WRT)