Transfer plików w sieci lokalnej


(Florczykkamil) #1

Witam,

potrzebuję zgrać dane z PC na laptopa, a że pendrivy wolne, dysku zewnętrznego nie mam więc chciałbym to zrobić po sieci. Komputer jest podłączony kablem do routera (funboxa orange) a laptop WIFI. Przesyłam przez aplikacje TeamViewer ale idzie wolno 2.5MB/s. Routery mają przecież około 100Mbps w LAN wiec max 25MB/s powinno lecieć. Pamiętam, że kiedyś osiągałem lepsze prędkości bo TeamViewer wyrzucił alert w stylu, że "komputery są w sieci lokalnej i czy zainstalować oprogramowanie które przyspieszy połączenie w sieci lokalnej". Dzięki temu było szybciej. Teraz mi tego alertu nie wyrzuciło, ale poogooglowałem, znalazłem to http://www.teamviewer.com/en/help/40-Can-TeamViewer-be-used-within-a-local-network-LAN-only.aspx, ale nie dało to nic. Ktoś wie jak to zrobić z teamviewerem by działało? Albo jakieś alternatywne narzędzie do przesyłania po lanie?


(rgabrysiak) #2

Cześć,

 

Nie prościej spiąć kablem sieciowym laptop i komputer stacjonarny? Szczegóły: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=409397&highlight=%2Bpo%B3%B1czy%E6+%2Bkomputery&sid=74ddf335caae5f979399a40ec5d89af2


(Florczykkamil) #3

I jak to podłącze crossem to jak to przesłać? Będę w systemie widział drugi komputer jako dysk i wystarczy że tam przeciągnę pliki?


(S3BA_) #4

Jak podłączysz kabelkiem lapka do routera to prędkość przesyłu będzeisz miał na poziome 10-12MB


(system) #5

100 / 8 = 12,5 - dane kontrolne bla bla faktycznie około 10-11 będzie pokazywało

A przesyłać możesz wszytkim co widzi Lan, np Total Commander i pół setki innych programów.

 

Jedyna możliwość gdy jakiś program przy Lan 100 pokaże szybciej to takie które potrafią pakować dane przed wysłaniem (o ile jest sens bo nie wszystko da się spakować). Ale faktycznie one nie wysyłają szybciej tylko robią fake info, że tak szybko jakby szło po jakiejś wyliczonej predkości. Tak pewno robi TM.