Transfer w neo

:^o

Ale mam pytanie jakby działało neo gdybym bez programu Neostrada TP tylko bym wpisał moje dane i hasło w nowym połączeniu w windows??

Nie powinno mnie rozłączyć

Rozłączy zawsze bo rozłączenie nie jest realizowane przez tę aplikację.

Rozłącz neostradę przed północą gdy dzień przechodzi z 30 (/31) na 1 dzień nowego miesiąca. Inaczej transfer zostanie naliczony na nowy miesiąc.

Najlepiej rozłączyć tak ok. 23:45

miniuka rozłączy Cię. Aplikacja TP nie ma tu nic do tego. Wszystko automatycznie dokonuje się na centrali.

Po pierwsze to nie jest sposob. :mrgreen:

Po drugie to co tu napisal szanowny uzykownik neostrady nie jest prawda :mrgreen:

Po trzecie nawet przy opcji 512 + livebox+telefonia internetowa, po przekroczeniu danego transferu spada predkosc do 32kb/s

Po czwarte limit w takiej konfiguracji j/w ma limit 17GB : poniewaz dostajesz 2GB gratis :mrgreen:

A na koniec po piete to aby kozystac z telefoni internetowej jest potrzebana max predkos 24kb/s :mrgreen: wiec nawet po obnizeniu transferu nie ma to wplywu na dzialanie telefony.

Podsumowanie : opowiadasz przyjacielu bajki :mrgreen:

Złączono Posta : 26.07.2006 (Sro) 13:33

I tu tez jest pare robieznosci.

Po pierwsze reset licznika neostrady nie jest dokonywany ostatniego dnia miesiaca o 23:59 :mrgreen: Tylko miedzy 00:00 a 06:00 pierwszego dnia nowego miesiaca.

Po drugie wielkosc siagnietych danych jest zliczana po zakonczeniu sesji:

czyli gdy klient siaga po godzinie 00 : 00 nowego miesiaca a reset licznika byl o godzinie 6 rano to te 6 godzin siaga jeszcze na stary miesiac :mrgreen:

Po trzecie rozlaczanie neo raz na 24h jest automatyczne i bez ingerencji klienta :slight_smile: dla tego warto stosowac nptakie programy jak autoconnect.

Nie ja wyczytałem je tu :!:

http://turbokrecik.pl/forum/viewtopic.p … c&start=15 :stuck_out_tongue:

Widzę, że dobrze orientujecie się w temacie neostrady, więc i ja zapytam, bo nurtuje mnie pytanie od jakiegoś czasu. Ściągnęłam w tym miesiącu ponad 17GB (mam neo 512), na stronie http://www.panel.neostrada.pl jest: suma ściągniętych w tym miesiącu danych - 9356.14 MB. To samo powiedział mi pan na infolinii. Transfer mi nie spada, wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że gdy podpisywałam umowę z tp to była jakaś promocja, już nie pamiętam jaka dokładnie, ale w każdym razie dostałam 10 czy 15GB gratis na cały okres umowy. No i teraz gdy przekraczam te 15GB to nie jestem pewna czy w sytuacji gdy na stronie jest mała ilość ściągniętych danych, a w rzeczywistości jest więcej to nie idzie z tych promocyjnych. Wolałabym je mieć na “czarną godzinę”, a nie w 2 miesiące wykorzystać. Ile tych promocyjnych GB mi zostało nie mam jak sprawdzić.

proponuję zainstalować program autoconnect on na bieżąco nalicza Ci mb ściągniętych danych :wink:

Złączono Posta : 26.07.2006 (Sro) 22:53

licznik na stronie neo nieraz się myli :smiley: :stuck_out_tongue: albo się zaqwiesza :smiley:

Mam zainstalowany Kalendarz XP (nie potrzebuję autoconnecta, bo mam router) i wiem, że ściągnęłam ponad 17 GB i wiem też, że licznik źle wskazuje. Chodzi mi o coś innego, jeśli licznik jest “zawieszony” to może on się przecież im kiedyś “odwiesić” i może się okazać, że mam już wykorzystany ten gratisowy limit. Czy możliwe jest, że po pewnym czasie mi jednak naliczą te ściągnięte dane?

Gdy licznik się im zawiesi to raczej nie.

Chociaż nigdy nie wiadomo jak to jest z tym zawieszeniem: czy to tylko tak iz nie ukatualnia się w panelu, czy tak że i się nie uaktualniania i w centrali też nic o tym nie wiedzą.

Zazwyczaj polecam byc ostrożnym aby nie obudzić się z neo 32kb/s.

ostatnuio u mnie przez 2 miechy licznik danych stanął u mnie przy 110 mb pobranych danych na dzień 2.04.2006, stan ten trwał dio 10.06.2006 :lol:

ściągałem wszytsko na maxa, i ani licznik nie drgnął, ani nie zmniejszyli mi transferu :smiley:

widać każdemu naliczają jak chcą

to jezeli mi licznik na panelu ustał na 6386.37 MB to moge ściągać ile ze chce? :o

To że teraz stanął nie oznacza, że nagle im się nie odwiesi.

A jak wszystko nagle zacznie ładnie w TP pracować to przez prawie tydzień (do konca miesiąca) będziesz miał 32 kb/s.

Można ryzykować, bo już niefługo nowy okres rozliczeniowy.

tak, lepiej wykożystać okazję, bo nie wiadomo kiedy o tobie sobie przypomną :smiley:

To tylko TP, jak jest okazja to czerp z niej :smiley:

ok. raz kozie śmierć :x próbuje a co tam ściągam.

No widzisz przyjacielu nie w kazde bajki trzeba wierzyc, a ten sposob to lipa.

I uwierz mi wiem co mowie (pisze) :mrgreen:

PS autoconnect slyzy do polaczen dial-up czyli na routerze nie bedzie wykorzystywal swoich wszystkich mozliwosci.

A jeszcze jedno aero , jak nie jestes pewien co napisac to lepiej nie pisz, a jak juz chcesz cos napisac to przynajmniej zaznacz ze to z innego forum pochodzi i umiesc to w cytacie :smiley: Bedzie w tedy wiadomo ze to nie ty masz nie wiedze a ten kto to napisal wczeniej :smiley: Bez obrazy.

ten sposób działa, mam neo 512 i Telefonię internetową TP, TP po przekroczeniu 15 giga transfer obniża do 256 :stuck_out_tongue:

PS…a ty jsteś jakimś pracownikiem TP czy co ?? :smiley:

Zgodznie z promocja powinno byc 10GB, ale czase sie zdaza ze klient ma ustawiona wartosc 20GB <-- i to bardzo czesto :twisted:

Złączono Posta : 27.07.2006 (Czw) 0:49

Szkoda sie juz wypowiadac na Ten Twoj sposob, a zapewniem cie ze nie obniza sie do tej predkosci :stuck_out_tongue:

A z tym drugim pytaniem , jest to tajemnica sluzbowa :lol:

no i masz przekroczyłem limit :lol: ale net chodzi normalnie i nadal ściągam!! pozdro

poczekamy zobaczymy 8)

juz przekroczylem i 1,5 GB :stuck_out_tongue: i nadal dobrze chodzi. ale jutro wyjezdzam wiec nie bede jak co tego zalowal. :lol: