Transfer


(Tomek Zamlynny) #1

Posiadam system Windows ME, jestem przyłaczony do sieci LAN, mamy łącze radiowe, i nie moge sprawdzić transferu jaki posiadam, na pasku narzędzi koło zegarka nie pokazuje sie monitorki, które by wskazywały transfer, jak sprawdzam transfer poprzez strone http://www.numion.com/YourSpeed/ transfer posiada duże wachanie tzn jest bardzo zmieny raz pokazuje 180 kbps a po kilku sekeundach jest juz 28 kbps, czy znacie jakiś program do kontroli transferu lub jakies dobre rady, które polepszą transfer.


(system) #2

To sa własnie radiowki.Strona NUMION nie jest zbytnio dokladna.A czymasz w umowie napisane jaka ci gwarantuja przpustowosc łacza, czy masz tylko napisane ze masz staly dostep do neta.A najlepiej zglosic problem do admina sieci bo sam nic nie zrobisz aby poprawic sobie neta.


(Pb121) #3

http://www.dsl.cz

i tam ladny licznik:]...a co do radiowego netu to nie dziw sie ze tak ci sie speed wacha;)kazdy tak ma


(Detleph) #4

te "monitorki" mozna sobie uaktywnic - menu start > panel sterowania > polaczenia sieciowe > prawy przycisk myszy na wlasciwosiach polaczenia, i na dole, powinna byc opcja "pokazuj ikone w obszarze powiadomien podczas polaczenia"


(Marsmo) #5

Ponieważ tego czeskiego adresu nie znałam - przed chwilą dokonałam pomiaru, a następnie alternatywnie sprawdziłam znanym mi już numionem.

Oto wyniki: dsl - 891 kbps

numion - 354 kbps :o :o :o

Dla pewności powtórzyłam test kilka razy, wartości były prawie identyczne. Skąd więc taka rozbieżność???


(Szatan74) #6

Sprawdz swój transfer na tej stronie ja z niej korzystam http://promos.mcafee.com/speedometer/test_0150.asp \:D/


(Tomek Zamlynny) #7

Ja posiadam system Windowsa Millenium i w panelu sterownia\sieć nie ma takiej funkcji.


(Marsmo) #8

Dzięki Pablo2 za nieznany mi dotąd adres testera, zawsze to coś nowego.

Najciekawsze jest to, że sprawdziłam teraz na wszystkich trzech i o dziwo, wyniki wreszcie są zbliżone :o rozpiętość wacha się od 830 do 890 kbps.

Ale nawiązując do mojego poprzedniego postu (a całą operację powtarzałam potem jeszcze wiele razy, i to zawsze z różnymi wynikami), mam wrażenie - że testowanie tych osiągów nie jest miarodajne. :?


(Lolyt Xd) #9

ludzie sprawdzilem transfer tym licznikiem i wyszlo mi ze mam transfer 150 tys kb/s :o te wszystkie liczniki to przekret moim zdaniem w innym tez sprawdzilem transfer i wyszlo wiecie ile 1 mln kb/s :o a w innym jeszcze ze 2000 mb/s :o


(Szatan74) #10

Dziwne zeczy dzieją sie u ciebie ja nigdy nie miałem tak "kosmicznych" transwerów [-X


(Lolyt Xd) #11

no tak widzisz moze to ta neostrada......................??


(Szatan74) #12

No tak neostrada tera "kumam" o co chodzi he he :biggrin: