[TransGent] Solidny zestaw dla gracza na lata

(TransGent) #1

Opis swojego zestawu zacznę od początku listy:

Dysk WD - solidny dysk o pojemności 1 TB na dane pomieści ogromną liczbę gier (które ważą niekiedy około 50 GB). Do tego 7200 obr./min oraz 64 MB pamięci podręcznej pozwoli na sprawną pracę w każdych warunkach.

Dysk ADATA - wybrałem ten dysk, ponieważ posiadam dokładnie taki sam model w moim komputerze. Główną jego zaletą jest rodzaj kości pamięci MLC. Są one bardziej niezawodne niż kości TLC montowane w większości dysków budżetowych.

Zasilacz CORSAIR - moc 450W w zupełności wystarczy dla tej konfiguracji. Przy wyborze kierowałem się głównie opiniami. Solidny, markowy podzespół, którego nie należy lekceważyć oraz na którym nie wolno oszczędzać.

Obudowa SHARKOON - dwa wentylatory z przodu oraz z tyłu umożliwią swobodny przepływ powietrza. Duża ilość (4 szt.) portów USB (w tym dwa 3.0) pozwolą na podłączenie dysku zewnętrznego lub pendrive’a. Dodatkowo można wybrać różne kolory podświetlenia (ja wybrałem niebieski, ale są dostępne również zielone oraz czerwone wersje).

Pamięci CORSAIR - dwa moduły po 4 GB każdy. Główne zalety to wysokie taktowanie oraz relatywnie niskie opóźnienia. Do gier w zupełności wystarczy 8 GB. Dzięki czterem slotom na pamięć można ten zestaw rozszerzyć o kolejne o 8GB. W swoim rocznym komputerze posiadam podobny zestaw z serii Vengeance, który sprawuje się świetnie.

Płyta główna MSI - posiadam podobny model w swoim komputerze. Model obsługuje procesory Intela siódmej generacji. oraz pamięci o taktowaniu 2400 MHz. Cztery sloty na pamięć RAM pozwolą na rozszerzenie zestawu o dodatkowe 8 GB. Na panelu tylnym mamy do dyspozycji aż 3 porty USB 3.1, 2 porty USB 2.0 oraz jeden port typu C. Reszta to standard. Podłączenie myszki, klawiatury, kamery internetowej. HUBa, dysku zewnętrznego oraz drukarki nie będzie problemem.

Procesor INTEL - serce komputera pochodzi z siódmej generacji procesorów Intela. Cztery rdzenie o taktowaniu 3.0 GHz wystarczą do większości najnowszych tytułów. Ze względu na wybór chipsetu B250 nie ma konieczności aktualizacji BIOSu płyty głównej, która z powodzeniem obsługuje najnowszą generację procesorów Intela.

Karta graficzna ZOTAC - podkręcona wersja Geforce GTX 1050 Ti. 4GB pamięci graficznej wystarczy, aby uruchomić większość najnowszych tytułów w najwyższych detalach. Ograniczenie w postaci maksymalnej ceny zestawu nie pozwala na wybór mocniejszego modelu GTX 1060, dlatego GTX 1050 Ti wydaje się być najbardziej optymalnym wyborem.

Taki zestaw polecam każdemu kto ma budżet na poziomie 3000 zł. Sam bym taki zestaw złożył, gdyby nie to, że już to zrobiłem rok temu z nieco bardziej ograniczonym budżetem i niższymi cenami w tamtym okresie (kto się orientuje w cenach ten wie o co mi chodzi).