Translator - pomoc w wyborze

(Macio117) #1

Witam!

Mam zamiar sobie kupić Translatora ale jakiegoś porządnego a nie jakiegoś chłamu. Szukam czegoś co mniej popełnia błędów jak zwykłe translatory itp.

(Mlynek) #2

Prawda jest taka że szystkie translatory są do bani. Ale jeśli chcesz kupić (zakładam że szukasz angielskiego translatora) to Translatica z PWNu lib English Translator XT z Techlandu. Który z nich wybrać?

Z tego co czytałem na różnych forach i testach lepiej wypada Translatica, ale mnie bardziej odpowiada produkt Techlandu dlaczego?

Masz w nim bezpośredni dostęp do słownika, tzn, jak przetłumaczysz jakiś tekst, klikniesz na dowolne słowo w tym tekście to program pokaże wszystkie znaczenia danego słowa, w Translatice natomiast słownik (a raczej coś co go przypomina) jest ukryty, pod prawym klawiszem myszy, przez co program jest mniej czytelny.

Poza tym z testów własnych (testowałem artykuły z różnych dziedzin życia) wynika że lepiej tłumaczy English Translator, ma jednak lepszą gramatykę niż Translatica.

Mam nadzieję że choć torchę pomogłem, ale wybór i tak musisz podjąć samodzielnie :slight_smile:

(Macio117) #3

Bardzo mi pomogłeś nawet nie wiesz chyba jak mi pomogłeś:slight_smile:

Wielkie dzięki i wybiorę English Translator XT z Techlandu.

Pozdrawiam