[Tray] Pomoc w usunięciu ikony

Serdecznie witam, robię co nie co porządku na swoim nowiutkim Windowsie 7 Home Premium i przyszedł czas na uporządkowanie ikonek w tray’u (miejsce obok zegarka w menu start). Po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej od nVidii pojawiła mi się w tray’u ikonka “Panel sterowania NVIDIA” kiedyś ją dało się wyłączyć po prostu wchodząc w ten cały panel -> widok -> ukryj ikonke w tray’u ale najwidoczniej zrezygnowali z tej opcji ukrycia ikonki bo obecnie nie ma jej w tej zakładce. Dodam od siebie że nie chodzi mi tutaj o ukrycie ikonek w centrum powiadomień poprzez “ukryj nie używane ikony” itd. tylko o całkowitym usunięciu ikonki najlepiej przez rejestr systemu windows.

Tutaj dam mniej więcej przykład o co mi chodzi np. jeżeli w windowsie xp wpisujecie sobie w uruchom np. calc mspaint service.msc gpedit.msc i tak dalej to to wam się te programy zapisują na liście i możecie później je wybrać ale można to usunąć wchodząc w rejestr i szukając klucza RunMru tam usuwamy wpisy i lista jest czyściutka natomiast jeżeli np. uruchamiają nam się jakieś zbędne programy wraz z starem systemu z których już np. nie korzystamy to wchodząc w msconfig i odznaczając w zakładce autouruchamianie dalej widoczne są wyłączone programy ale można poraz kolejny wejść w rejestr korzystając z polecenia regedit i znaleźć klucz Startupreg i tam usunąc te odznaczone elementy :slight_smile: i chce takie coś zrobić z ikonkami które zostały w centrum powiadomień po odinstalowaniu programów lub ukryć też istniejące ale nie korzystając z opcji które daje menu start. Nie umiem tego prościej wytłumaczyć mam nadzieje że znajdzie się chociaż jedna osoba która się zorientuje o co mi chodzi i jak to zrobić.

Zwykle takie ikonki można wyłączyć bezpośrednio w ustawieniach programu, do którego należy ikonka.

Jeżeli np: chcesz usunąć ikonkę od “Panel sterowania NVIDIA” to wchodzisz do jego ustawień i w opcjach zwykle odznaczasz “Wyświetlanie ikony na pasku tray”

Innym sposobem jest całkowite wyłączenie programu z auto startu i po problemie.

Jednak musisz pamiętać, że każda ingerencja w zaawansowane ustawienia systemu (zwykle rejestru) może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Dlatego ja polecałbym po prostu użyć opcji “Ukryj ikony i powiadomienia” w Panelu Sterownia > Ikony obszaru powiadomień.

Żeby usunąć ikonkę od Panelu Sterowania Nvidia wystarczy go uruchomić i w górnym menu Pulpit usunąć zaznaczenie przy

Pokaż ikonę na pasku zadań. Tak jest w najnowszych sterownikach. Jeśli chodzi o pozostawione ikonki w trayu po usuniętych lub odistalowanych

programach to tutaj jest mały skrypt który usunie pozostawione ikonki…

http://www.winhelponline.com/blog/wp-co … -items.zip

Podziękował :slight_smile: o to mi chodziło Bogdan.