Trening, dobra sylwetka, kaloryfer

Zgadnij… szpan przed “nastkami”. Z pytaniem do mnie o kaloryfer skierowałem je do OBI i sklepu wod-kan w celu wybrania odpowiedniego kaloryfera ;].

bartek46op , & bulletskater ,

Mam 15 lat (no za parę dni) , posiadam w domu własna ławeczkę,hantelki,obciążniki, sztangę … ćwiczę już dość regularnie. Dlaczego? Trenuję siatkówkę, mięśnie brzucha czy przedramienia są bardzo ważne. Po drugie wiadomo chcę jakoś wyglądać (sami wiecie byliście w tym wieku), więc autorze ćwicz ile możesz,tylko nie przesadzaj z ciężarem.

Ja aktualnie gram w koszykówkę, no i trochę w piłkę nożną.

  1. Faktycznie polecam forum sfd

  2. Na kaloryfer składają się 2 czynniki- mięśnie i sadło, a właściwie jego brak. Do wyrabiania mięśni idąc po najmniejszej linii oporu faktycznie a6w styka. Ale ćwiczysz regularnie i nie oszukujesz. Fakt że masz jakieś tam mięśnie nie znaczy jednak, że będą widoczne- a6w cienko sprawdza się bowiem jako spalacz tłuszczu, i jeżeli masz ‘‘brzuszek’’ to należałoby np biegać, przy czym np biegniesz 300m truchtem i potem 100 sprintem, i znowu truchtem i sprintem. Chodzi o to, żeby twój organizm pracował na 110% i spalał swoje ‘‘zapasy’’ a Ty żebyś czuł zmęczenie.

  3. Zmęczenie to dobra oznaka. Jeżeli ćwiczysz rok to tak jakbyś ćwiczył 6-7 tygodni. Po takim czasie organizm przyzwyczaja się do ćwiczeń i powinieneś je zmienić lub zmodyfikować.

  4. Do wyrabiania mięśni brzucha dobrym ćwiczeniem jest unoszenie nóg. Siadasz na kanapie, wyprostowane nogi kładziesz na podłodze. Powoli, złączone podnosisz do góry do poziomu równoległego z podłogą. Utrzymujesz tak 2 sek i opuszczasz. Przy czym podnosisz i opuszczasz nogi 3 sekundy. I nie oszukujesz pod koniec. Jak boli brzuszek po 8 powtórzeniu znaczy, że robisz dobrze. Ćwiczenie działa na dolne partie brzucha.