Troche problemów na poczatek

(Pajwar) #1

Cześć. Zakupilem ostatnio laptopa i już po pierwszym uruchomieniu zauważyłem dziwną rzecz rzecz: otóż na czystym systemie przy zainstalowanym podstawowym oprogramowaniu zajęte było 30% pamięci RAM ( z 4 gb) Czy ma to związek z systemem win7 64-bit?.Następnym problemem jest granie w np. wiedźmina 2 gdy laptop jest podpiety do ładowania gra chodzi cud-miód na najwyższych szczegółach a gdy odepnę kabel prawie natychmiast łapie lagi uniemożliwiające grę.No i czas na zakończenie kupiłem Router TP-link WR740N i po całej niebezproblemowej konfiguracji udało mi się uruchomić sieć bezprzewodową dla lapka tyle,żę o ile kiedy internet jest podpięty kablem jest git wyciąga swoje 2Mgbity a kiedy jest podpięty bezprzewodowo strony ładują się(o ile wogóle się ładują) z opóźnieniem ok. 10sek. i transfer zwalnia do UWAGA: 1kb/s! ,choć czasem na kilka sek. załapuje swoje 2Mgbity.

Konfiguracja Lapka:

Win7 64-bit

4gb ram

IntelCore i7 II gen.

Nvidia GF Q540M(o ile dobrze pamietam oznaczenie) 1GB

Taki oto zlepek syfu kiły i mogiły wam przedstawiam w nadzieji,że pomożecie mi to rozplątać z góry dziękuję jakoś spróbuję się odwdzięczyć. :slight_smile:

(Majkel26) #2

Sprawa z lagami w Wiedzminie 2 gdy laptop jest na bateria to norma bo system przełącza urządzenia w tryb oszędności bateri. Jeśli chcesz to da się to zmienić w systemie, ale bateria ci szybko sie rozładuje :slight_smile: Zużycie pamieci ram prawidłowe bo mam też laptopa o takich samych parametrach i jest tak samo ja u cb :wink: A co do wifi to nie wiem ;p

(Pajwar) #3

No to już 2 sprawy rozwiazane,dzięki wielkie ;D a wie ktoś może jak się przestawia te ustawienia baterii? w ustawieniach zaawanowanych przy tej ikonce baterii na pasku zadań? pozostaje ten szajs z wifi.

(pawcio1212) #4

jak kolega wyżej

polecam poszperać w programach producenta(taka mała uwaga nawet jak jest ładowany to nie zawsze jest ustawiona max wydajnośc więc polecam pogrzebać)

to z tymi 30% zajętego ramu to dobrze niech korzysta z ramu jak ma

nieużywany ram do stracony ram

po co za każdym razem ma czytać z dysku jak ram jest bardzo szybkie szybszy od dysku

trochę może być przez programy od producenta możesz je odinstalować jeśli jesteś pewny że ich nie będziesz używał

co do wifi

znalazłem symulator tp-linka (http://www.tplink.com/simulator/TL-WR740N_v1&v2/index.htm)

wejdź tam

Wireless-> Wireless Settings

i ustaw jak tu

Mode: 11bgn mixed

Channel Width: Automatic

Max Tx Rate: 150mbps

następnie przejdź do

• Wireless Advanced

i ustaw

Transmit Power: High

(Pajwar) #5

wszystko jest tak właśnie ustawione.

EDIT: Ale o! grajcie surmy anielskie internet chodzi jak powinien mimo,że nic nie zmieniłem w ustawieniach,a pomogło samo odwiedzenie strony(dziwne nieprawdaż?) Dzięki Panowie jeśli jakoś mogę się odwdzięczyć to piszcie.

(pawcio1212) #6

a masz założone hasło na wifi czy nie jak nie to lepiej załóż będzie mniej podkradaczy internetu

(Pajwar) #7

tak mam sieć zahasłowaną dość solidnie.Dnia następnego problem z Wifi się powtórzył. -Niestety(a tak miło już śmigało) ma ktoś jakiś pomysł,jak przemówić mojej sieci do rozsądku? Jeśli to się może przydać dodam,że w ustawieniach routera w przeglądarce w zakładce WAN są same zera oprócz pierwszej linijki,a np. filmiki na yt ładują się jak rakieta(potrafi załadować 5-cio minutowy filmik w HD na 3"skoki" paska) w przeciwieństwie do pobierania z zawrotną prędkością 1 kb/s ....