Trojan.Agent.Djfe

(Fajnex) #1

Posiadam ArcaVir2010. Wczoraj wykrył on na moim komputerze Trojana o nazwie Trojan.Agent.Djfe. Początkowo wybierałem opcję "skasuj" ale po pewnym czasie znów pojawiało się okienko o wykrytym (tym samym) wirusie w tym samym miejscu. Wypróbowałem wszystkie opcję ("skasuj", "przenieś do kwarantanny" i "blokuj dostęp", "zmień nazwę"), ale nie mogę się pozbyć tego wirusa. Proszę o pomoc!

(deFco247) #2

Przede wszystkim należy wstawiać określone logi, bo bez niczego nie dokonamy.

Dodatkowo napisz w jakim to pliku dokładnie jest wykrywane zagrożenie.

Przed uruchomieniem poniższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Pokaż logi z narzędzi OTL + GMER.

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All, Extra Registry na Use Safelist oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt

(Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu Uruchom jako Administrator... ).

Zawartość logów wklejasz na wklej.org, wklej.to lub nopaste.pl, a w poście dajesz link.

(Fajnex) #3

Wklejam logi:

OTL.txt

Extras.txt

i jeszcze okienko z wirusem:

sm7pja.png

(deFco247) #4

To nie jest w ogóle infekcja, fałszywy alarm ze strony skanera.

W logach natomiast jest czysto.

Dla kosmetyki w OTL wklej:

Run Fix , potem klikasz CleanUp.

No i ogólna aktualizacja:

Adobe Reader 9.3 + Foobar 1.0.1 + K-Lite Codec Pack Full 5.8.3 + GIMP

W FF: Pomoc -> Sprawdź dostępność aktualizacji...

Usuń stare wersje Javy i zaktualizuj ją za pomocą JavaRa

(Fajnex) #5

Chciałbym dodać, że przy skanowaniu GMER program się zawiesza i wyskakuje blue screen.