Trojan amvo.exe

Ostatnio coraz głośniej o trojanie amvo.exe w związku z tym mam pytanie do użytkowników forum:

Jak przenosi się ten trojan ?

Jakie jest jego działanie ?

Jak nie zarazić się tym typem wirusa ?

Gdzie jest najczęściej spotykany ?

Czy podstawowa ochrona antywirusowa (Eset Smart Security) wystarczy ?

Czy zawsze usuwanie tego trojana wiąże się z podaniem logów na forum ?

Jaki system jest najbardziej narażony ?

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości i informację na temat tego trojana. :smiley:

Częściowa odpowiedź :http://antyvir.blogspot.com/2008/02/trojan-amvo-opis-wykrywanie-usuwanie.html

Pogogluj trochę.

Czytałem ten temat (zapomniałem dodać na forum). Chodzi mi głównie o to czy podstawowe zabezpieczania wystarczą i jaki system jes najbardziej narażony oraz czy jeśli nie będę używał pen-drive’a to czy ten trojan może przenieść się inną drogą. :wink:

  1. Przenosi się wyłącznie poprzez pendrive/dyski przenośne.

  2. Powoduje różne problemy, np. trudności z otwieraniem dysków, znikają ikony, nie działa opcja odznaczania “Ukryj pliki”, itd.

  3. nie używać mediów przenośnych (dysków, pamięci)

  4. spotykany jest najczęściej tam, gdzie do jednego komputera podpinanych jest wiele dysków przenośnych (np. kawiarenka, Uniwesytet)

  5. nie wystarczy

  6. raczej tak, bo ta infekcja dysponuje ponad miliardem różnych plików - zwykły użytkownik mógłby ich nie rozpoznać w logu, choć nie jest to trudne (znajdują się bezpośrednio na “C:”, “D:”, “E:” itd).

  7. XP i VISTA

jessi

Dziękuję bardzo za wyjaśnienie, jeśli będę miał jeszcze jakieś pytania, które mi się nasuną to wiem kogo pytać. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. :wink: